google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

SYSTEM OF A DOWN | Serj Tankian o utworach napisanych z myślą o SOAD

SYSTEM OF A DOWN | Serj Tankian o utworach napisanych z myślą o SOAD
Reklamy

Niedawno informowaliśmy o opinii Johna Dolmayana, bębniarza szalonych brodaczy z SOAD, na temat braku jakiejkolwiek aktywności na polu wydawniczym swojego najsłynniejszego zespołu. Jego zdaniem między członkami grupy od lat brakuje chemii, a prezentowanie pomysłów na nowy materiał prowadziło jedynie do zaostrzenia konfliktów w zespole. W efekcie grupa od niemal 15 już lat trwa w wydawniczej stagnacji. Ostatnio Serj Tankian, wokalista zespołu, przyznał, że stworzył utwory przeznaczone dla System Of A Down. 

Wszyscy piszą, a wspólnie nagrać to nie ma komu

Doszło do naprawdę niecodziennej sytuacji. SOAD do grupa 2 liderów – wspomnianego wcześniej Serja i Darona Malakiana, gitarzysty i producenta muzycznego. Ostatni z wymienionych utrzymuje, że jego ostatni solowy album zawiera utwory, które z założenia miały pojawić się na nowym wydawnictwie System Of A Down. Fani podejrzewali, że to właśnie pochłonięty pracą pod własnym nazwiskiem Serj Tankian odpowiada za stagnację w grupie i w pełni zadowala się karierą solową. Innego zdania jest Johna Dolmayana, który w mocnych i konkretnych słowach stwierdził, że wszyscy dali ciała, a sam zabiegając o zjednoczenie i wspólną pracę nad nowymi numerami poniósł całkowitą porażkę. Okazuje się, że jego opinia jest najbliższa prawdy, ponieważ Serj ogłosił, że również nagrał nowe numery, które pierwotnie powstały z myślą o System Of A Down, a które to ostatecznie opublikuje pod własnym nazwiskiem. O wydawniczej ciszy w SOAD wypowiedział się następująco:

„(…) nie potrafiliśmy porozumieć się na płaszczyźnie twórczej, żeby zrobić następny krok. SOAD jest dla nas czymś szczególnym i to, co zrobiliśmy też jest wyjątkowe. Nie potrafimy czegoś wykonać, jeśli nie posiadamy tej samej wizji, jednakowego celu. Próbowaliśmy kilka lat temu. Napisałem utwory, pozostali też, ale nie potrafiliśmy dojść do porozumienia. To tyle. Nadal się przyjaźnimy, gramy razem, bawimy się i nic więcej”

Nowe wydawnictwo

O nowym albumie EP Serj powiedział:

Na początku te utwory przeznaczone były dla SOAD, gdybyśmy mieli nagrywać nowy album. Jednak nie potrafiliśmy się dogadać w tej materii, postanowiłem więc je dokończyć sam i wydać jako EP. We wszystkich nowych utworach jest fortepian lub syntezator, co ma je nieco odróżnia od tradycyjnych utworów Systemu, chociaż czasami też używaliśmy syntezatorów.

Premiera kolejnego solowego wydawnictwa Serja Tankiana przewidywana jest na bliżej nieokreślony dzień tego roku.

Łukasz "Amov" Jefimow

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: