google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

#RycieWChacie | Filmowe TRYLOGIE dostępne na Netflixie (CZĘŚĆ 1)

#RycieWChacie | Filmowe TRYLOGIE dostępne na Netflixie (CZĘŚĆ 1)
Reklamy

Kilka dni temu na Netflixie wylądowały wszystkie części Harry’ego Pottera, oraz pierwsza część Fantastycznych zwierząt. Korzystając z okazji sprawdziliśmy jakie filmowe serie możecie obczaić na tejże platformie, a okazuje się, że jest ich całkiem sporo.

TRYLOGIA WŁADCY PIERŚCIENI: Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia (2001, reż. Peter Jackson), Władca Pierścieni: Dwie wieże (2002, reż. Peter Jackson), Władca Pierścieni: Powrót króla (2003, reż. Peter Jackson). Filmowa adaptacja powieści R. R. J. Tolkiena zupełnie się nie starzeje. Co prawda na Netflixie nie uświadczycie wersji reżyserskiej, ale czemu by i tak nie obejrzeć? W końcu LotR to LotR i każdy seans to wielka przyjemność. Trochę się nie chce wierzyć, że pierwsza część przygód Frodo i spółki w przyszłym roku będzie obchodzić dwudziestolecie, co nie? Trylogia zgarnęła łącznie 17 statuetek Oscara.

TRYLOGIA MATRIXA: Matrix (1999, reż. Lilly Wachowski i Lana Wachowski), Matrix: Reaktywacja (2003, reż. Lilly Wachowski i Lana Wachowski), Matrix: Rewolucje (2003, reż. Lilly Wachowski i Lana Wachowski). Kwestionująca rzeczywistość saga science-fiction, która co prawda jest scenariuszowo dość nierówna, ale po latach dalej robi wizualnie piorunujące wrażenie. W obecnych, budzących wiele egzystencjalnych wątpliwości czasach, Matrix po ponad 21 latach dalej jawi się jako niepokojąca wizja świata przyszłości, w której technologia zrobi z nami co jej się rzewnie będzie podobać. Watro dodać, że pierwsza część wizjonerskiego dzieła Wachowskich zgarnęła 4 Oscary w technicznych kategoriach.

TRYLOGIA ROBERTA LANGDONA: Kod da Vinci (2006, reż. Ron Howard), Anioły i demony (2009, reż. Ron Howard), Inferno (2016, reż, Ron Howard). Nie jest to może stricte trylogia, bowiem formalnie książkowe Anioły i demony są prequelem Kodu, ale filmy te łączy zarówno postać Roberta Langdona (Tom Hanks) piętrzące się teorie spiskowe i oczywiście religijne tło większości wydarzeń. Z perspektywy czasu filmy te są naprawdę fajnym „zabijaczem” czasu i w sumie niczym ponadto, ale fajnie sobie popatrzeć na wziętych aktorów w takim sensacyjnym-konspiracyjnym wydaniu. Filmy powstały na podstawie kasowych powieści Dana Browna.

TRYLOGIA PARKU JURAJSKIEGO: Park Jurajski (1993, reż. Steven Spielberg), Zaginiony Świat: Jurassic Park (1997, reż. Steven Spielberg), Park Jurajski III (2001, reż. Joe Johnston). Pierwsza część była innowacyjna pod względem efektów specjalnych, co nie umknęło Akademii, która nagrodziła film Spielberga trzema Oscarami). Może i dwie kolejne części były powtórką z rozrywki, ale dla znakomitej obsady warto łyknąć całość. Netflix ma też w swoich zasobach drugą część rebootu serii, Jurassic World: Upadłe królestwo z 2018 roku.

TRYLOGIA BATMANA CHRISTOPHERA NOLANA: Batman – Początek (2005, reż. Christopher Nolan), Mroczny Rycerz (2008, reż. Christopher Nolan), Mroczny Rycerz powstaje (2012, reż. Christopher Nolan). Oczywiście najgłośniej rozprawiało się o drugim segmencie trylogii z Oscarowym Heathem Ledgrem, którego interpretacja Jokera została nagrodzona pośmiertnie Oscarem. A jeśli znacie na pamięć trylogię Nolana, a chcielibyście spędzić więcej czasu z Brucem Waynem to zerknijcie na animowanego Batmana Ninję z 2018 roku. Natomiast fanatycy samego uniwersum mogą zrobić przelot przez 5 sezonów serialu Gotham.

Stanley

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: