google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

MARILYN MANSON | Album z gwiazdorem country jeszcze w tym roku!

MARILYN MANSON | Album z gwiazdorem country jeszcze w tym roku!
Reklamy

Marilyn Manson zakończył pracę nad nową płytą z Shooterem Jenningsem, gwiazdorem muzyki country. Słuchacze którzy dobrze znają takie przeboje kontrowersyjnego rockmana jak mOBSCENE, This Is The New Shit i Rock Is Dead mogą być mocno zaskoczeni kierunkiem w jakim podąża 51-letni Brian Warner. Manson w swojej karierze niejednokrotnie eksperymentował z różnymi gatunkami muzycznymi, a spokojniejsze utwory nagrane z udziałem gitary akustycznej zwykle należały do tych udanych. Jak będzie tym razem?

Właściwy kierunek

Ostatnie 2 albumy Mansona nagrane z udziałem Tylera Batesa, kompozytora i producenta muzyki filmowej, wyraźnie wskazują na chęć porzucenia agresywnej i dynamicznej muzyki rockowej na rzecz form łagodniejszych, mrocznych i bardziej refleksyjnych. Można śmiało powiedzieć, że takie utwory jak Saturnalia i Blood Honey z Heaven Upside Down (2017), oraz Warship My Wreck i The Mephistopheles Of Los Angeles z The Pale Emperor (2015) wypadają zdecydowanie najjaśniej spośród utworów zawartych na ostatnich albumach. Ich powolna i klimatyczna forma zdecydowanie bardziej pasuje do obecnej kondycji wokalnej wiekowego już rockmana. Niestety – czas leci nieubłaganie i raczej nie ma co liczyć na to, że Manson w cudowny sposób się przebudzi i tryumfalnie powróci do formy dynamicznego 30 latka, jakim był na przełomie wieków. Obecnie obrany kierunek wydaje się procesem zupełnie naturalnym i właściwym. Nowa muzyka, która zrodziła się z fascynacji nurtem country, może zaowocować dźwiękami zaskakującymi i świeżymi. W końcu wtórny Manson, to nie Manson – każdy dotychczasowy album cieszył się unikalnym brzmieniem.

Muzeum figur woskowych

W ostatnich latach w życiu Mansona zaszły znaczące zmiany, osobiste tragedie i upadki. Zacznijmy od tego, że niemal każdy album muzyka wydany po 2004 roku notuje coraz gorsze wyniki sprzedaży (wyjątkiem są 2 ostatnie krążki, jednak daleko im do sukcesów AS i MA), a popularność Mansona wśród młodych odbiorców muzyki rockowej maleje. O poważnych problemach Mansona z alkoholem mówi się już od dawna, co przyznał nawet jego wieloletni fotograf. W ostatnich latach Brian pochował także swoich rodziców, kolejny raz poróżnił się z przyjacielem i basistą Jeordiem Whitem (który przez wiele lat występował pod pseudonimem Twiggy Ramirez), a także pod wpływem używek sabotował i nagle przerywał własne występy, co spotkało się z krytyką fanów. Artysta w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że jest na takim etapie życia w którym chce opowiadać historie, a sam album jest dla niego czymś w rodzaju wciśnięcia przycisku restart. O nowej muzyce wypowiedział się następująco:

Ten album powinien nazywać się „Marilyn Manson”. Jestem na tym etapie życia, w którym chcę opowiadać historie. Ta płyta jest jak muzeum figur woskowych moich myśli, studium komnat horroru w głowie.

Album jest gotowy

Shooter Jennings, współtwórca nowej muzyki Mansona przyznał za pośrednictwem mediów społecznościowych, że album jest już gotowy i obecnie czeka na jego wydanie. Rozmaite przecieki sugerują nam, że premiera 11 krążka w dorobku Mansona powinna nastąpić jeszcze w tym roku. W tej chwili nie znamy oficjalnego tytułu ani dokładnej daty premiery. W zeszłym roku Manson udostępnił w sieci klip do utworu God’s Gonna Cut You Down, który jest standardem muzyki country i może nam sugerować jakie brzmienia otrzymamy na kolejnym albumie artysty. Jego wersja jest łudząco podobna do najpopularniejszego obecnie wykonania Johnny’ego Casha, które ukazało się na albumie American V: A Hundred Highways z 2006 roku. Ostatnim singlem udostępnionym przez Mansona jest cover The Doors The End, który z uwagi na swoją elektroniczno-ambientową formę spotkał się z chłodnym przyjęciem ze strony fanów i po kilku tygodniach zniknął z oficjalnych kanałów artysty.

Łukasz "Amov" Jefimow

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: