google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

METALLICA | Nagrania w czasach odosobnienia

METALLICA | Nagrania w czasach odosobnienia
Reklamy

W trudnych czasach epidemii wielu z nas podejmuje się różnych aktywności, aby kreatywnie wykorzystać okres odosobnienia. Nie inaczej jest z grupą Metallica – Lars donosi, że zespół prowadzi rozmowy na temat tworzenia nowego materiału! 

Wywiad

Lars Urlich niedawno udzielił wywiadu i wypowiedział się na temat sesji nagraniowej podczas przebywania na kwarantannie:

(…) kreatywni ludzie nie potrafią długo siedzieć bezczynnie. W trakcie tych cotygodniowych sesji za pomocą aplikacji „Zoom” rozmawiamy o tym, jak odbudować zespół. (…) Czy Metallica nagra płytę w czasie kwarantanny? Tego nie jestem w stanie powiedzieć, bo nikt nie wie, jak długo potrwa kwarantanna, ale jeśli za pół roku albo za rok dalej będziemy w tym samym miejscu, to jest na to duża szansa.

Liczymy, że na pogaduszkach się nie skończy! A czego możemy oczekiwać?

St. Anger 2 ?

Historia zatacza koło. Koncert z orkiestrą (S&M 1999, S&M 2 2019), następnie James trafia na odwyk z powodu nadużywania alkoholu, zespół pozostaje w zawieszeniu (dawniej z powodu odejścia Jasona, dziś z powodu trwającej pandemii) – nic dziwnego, że fani spodziewają się kolejnej części St. Anger – albumu pełnego mocy i gniewu. Oczywiście wszyscy pamiętamy, że dziewiąty długograj w dyskografii grupy nie był wydawnictwem bez wad (po każdym przesłuchaniu świszczy mi w uszach od blaszanego werbla), jednak nie potrafię podejść do niego obojętnie. Wprost przeciwnie – po latach sięgam po niego znacznie chętniej, niż w dniu premiery. Jeśli faktycznie zdecydują się na kolejne podejście do tak surowego i agresywnego klimatu, to mam szczerą nadzieję, że tym razem podejdą do realizacji nagrań i czasu trwania utworów z .rozsądkiem.

Premiera S&M 2

Znacznie wcześniej od premierowego materiału, możemy spodziewać się nowego albumu koncertowego. Jeśli wierzyć Larsowi, zarejestrowany koncert grupy z orkiestrą symfoniczną pod szyldem „S&M 2” może pojawić się na rynku już w sierpniu! Data premiery nie jest pewna z powodu braku możliwości wyprodukowania fizycznych egzemplarzy płyt w czasie pandemii.

Łukasz "Amov" Jefimow

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: