google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

KORONAWIRUS VS. KONCERTY | Pol’and’Rock odwołany! Co z pozostałymi festiwalami?

KORONAWIRUS VS. KONCERTY | Pol’and’Rock odwołany! Co z pozostałymi festiwalami?
Reklamy

Niemal dwa miesiące temu na czas nieokreślony zostały odwołane wszystkie imprezy masowe i liczne wydarzenia kulturalne w Polsce. Decyzja premiera została podjęta jako element przeciwdziałania pandemii koronawirusa. Fani koncertów i festiwalowego szaleństwa oczekiwali na szybki przełom w walce z zarazą i powrót do ulubionych form spędzania wolnego czasu. Szczególnie miłośnicy festiwalu Jurka Owsiaka do samego końca liczyli na to, że los się jednak odmieni. Proza życia pozostaje bezlitosna i tym samym tegoroczna edycja imprezy Pol’and’Rock Festiwal nie dojdzie do skutku.

Koronawirus

Decyzja sztabu odpowiedzialnego za tegoroczną edycję imprezy Pol’and’Rock jest wynikiem utrzymania w mocy zakazu organizacji imprez masowych. Obecne przepisy i ograniczenia są odpowiedzią na globalną pandemię koronawirusa. Na stronie facebook festiwalu pojawiło się szczegółowe oświadczenia organizatorów wydarzenia:

(…) chwilowo pokonał nas wirus. Nie tylko nas, bo rzucił na kolana cały świat. Niewidoczny gołym okiem, nie podnoszący głosu, niewidzialny, niczym się niewyróżniający, a zapędził nas w kozi róg. Nie tylko sieje strach, ale wielu z nas odbiera zdrowie i życie. Tu nie ma mocnych, to nie moment na zgrywanie bohaterstwa, to nie czas na wymyślanie sztuczek. My w Fundacji po prostu z pokorą pochyliliśmy głowy, zakasaliśmy rękawy i kiedy tylko wirus do nas przywędrował, wzięliśmy się do pomocy, na jaką jest nas stać. Powiedzieliśmy sobie – wygramy i wszyscy razem pójdziemy na spacer. Wierzymy bardzo, że na ten spacer będziemy mogli się udać, ale także, będąc realistami i przede wszystkim ludźmi odpowiedzialnymi – wiemy już dzisiaj, że ten spacer nie odbędzie się w tym roku na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. W Kostrzynie nad Odrą spotkamy się dopiero za rok, a więc w dniach 29-31 lipca 2021.

W dalszej części wpisu pojawiły się także zalecenia, aby przeżyć atmosferę festiwalu w domowym zaciszu i cieszyć się najgłośniejszą domówką świata. Podczas tegorocznej edycji mieli wystąpić m.in.: Static-X, Death Angel, Dropkick Murphys, The Exploited, While She Sleeps, Tagada Jones i Jinjer.

2020 bez festiwali i koncertów?

Rok 2020 miał być wyjątkowy pod względem urodzaju w ilość rewelacyjnych koncertów. Na polskich scenach mieli zaprezentować się m.in.: Slipknot, KoRn, Rammstein, The Cure, RATM, Static-X, Papa Roach, Bauhaus i wielu innych. Ezekiel Emanuel, główny doradca dyrektora generalnego World Health Organization, podzielił się z mediami swoją opinią na temat wznowienia społecznych aktywności po pandemii. Jego zdaniem restart poszczególnych gałęzi przemysłu, gospodarki etc odbędzie się etapowo, przy czym wydarzenia kulturalne nie będą traktowane priorytetowo. Zdaniem Emanuela najbardziej optymistycznym terminem na wznowienie wszelkiego rodzaju wydarzeń masowych jest jesień 2021 roku. Oczywiście miejmy na uwadze, że jego opinia nie jest w żadnym wypadku wiążąca dla rządów poszczególnych krajów, tym samym trzymajmy kciuki aby sytuacja została jak najszybciej opanowana. Dbajmy o zdrowie swoje i bliskich – tylko w ten sposób pojawi się szansa na wcześniejszy powrót naszych ulubionych zespołów do sal koncertowych i na sceny plenerowe. Sytuacja jest dynamiczna i trudno prorokować co wydarzy się za miesiąc czy dwa, jednak obawiam się, że na chwilę obecną musimy zaakceptować fakt, że prędzej czy później na stronach organizatorów pojawią się analogiczne oświadczenia jak to opublikowane stronie Pol’and’Rock.

Łukasz "Amov" Jefimow

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: