google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Czym jest WE ARE THE ONE: A GLOBAL FILM FESTIVAL i dlaczego powinniśmy się z niego cieszyć?

Czym jest WE ARE THE ONE: A GLOBAL FILM FESTIVAL i dlaczego powinniśmy się z niego cieszyć?
Reklamy

Zaiste dożyliśmy ciekawych czasów, które wywróciły do góry nogami niemal każdą branżę, w tym światek filmowy, który nielicho ucierpiał na przestrzeni ostatnich miesięcy. Obecnie włodarze największych platform streamingowych, właściciele wytwórni filmowych, dystrybutorzy, najemcy kin i sami filmowcy dwoją się i troją by jakoś obejść zaistniałą sytuację. W momencie kiedy już wiemy, że festiwale się nie odbędą, że czeka nas siedzenie w domach i ewentualne wędrówki po ulicach w celu choćby krótkiego odżycia z odsieczą przychodzą nowe technologie i osoby związane z największymi festiwalami na świecie. Już za miesiąc ruszy budzący coraz większe zainteresowanie festiwal online WE ARE ONE, któremu zdecydowanie należy przyjrzeć się bliżej.

WE ARE ONE to festiwal, który potrwa 10 dni i będzie transmitowane za pośrednictwem You Tube, rozpocznie się 29 maja i potrwa do 7 czerwca 2020. Co najważniejsze, festiwal jest całkowicie darmowy, a stream nie będzie przerywany irytującymi reklamami. Fest oczywiście będzie można dobrowolnie wesprzeć sumą zgodną z naszym sumieniem, a w repertuarze nie zabraknie nie tylko projekcji filmowych (w tym krótkich metraży i dokumentów) ale też koncertów czy paneli dyskusyjnych.

Warto wspomnieć kto za tym wszystkim stoi, bowiem grupa osób odpowiedzialna za powstanie WAO jest imponująca, wręcz avengersowa. Pomysłodawcą jest firma New York’s Tribeca Enterprises odpowiadająca za Tribeca Film Festival (a twarzą firmy jest między innymi sam Robert DeNiro), a do stworzenia imprezy przyczynili się ludzie zamieszani w Festiwal Filmowy w Cannes, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Sebastián, Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Annecy, Sundance Film Festival, Festiwal Filmowy w Londynie, Guadalajara International Film Festival, International Film Festival & Awards Macao, Jerusalem Film Festival, Mumbai Film Festival, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Locarno, Festiwal Filmowy w Nowym Jorku, Festiwal Filmowy w Sarajewie, Festiwal Filmowy w Sydney, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Tokio, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto, Tribeca Film Festival oraz Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji.

Zapowiada się więc przedsięwzięcie na potężną skalę, które może dość mocno zweryfikować oczekiwania ludzi względem kinowej rozrywki, względem tęsknoty za wychodzeniem do kina i sztuki filmowej jako takiej. Grunt to by odpowiednio nagłośnić to wydarzenie i w natłoku własnych obowiązków poświęcić mu choć trochę naszego czasu. Żeby nam filmowa kultura, kolokwialnie mówiąc, nie spadła z rowerka. Tak więc powinniśmy się z takich inicjatyw cieszyć i mieć na nie oko, bo to własnie one mogą nam popkulturę uratować.

Stanley

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: