google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

ZESTAWIENIE | Znani aktorzy w TELEDYSKACH (CZĘŚĆ 1)

ZESTAWIENIE | Znani aktorzy w TELEDYSKACH (CZĘŚĆ 1)
Reklamy

Dziś ponownie wpis czysto rozrywkowy, w którym postanowiłem Wam przybliżyć Wam teledyski znanych tu i ówdzie zespołów, w których pojawiają się rozpoznawalne filmowe i serialowe twarze. Być może tak jak i ja zaskoczycie się kilka razy! Zapraszam do czytania i słuchania! Na pierwszy ogień idą kapele z nieco ostrzejszym brzmieniem.

MALCOLM MCDOWELL w Snuff Slipknota. Sympatyczny pan pracujący w hotelu to nikt inny jak sam Kaligula i oczywiście Alex Delarge z Mechanicznej pomarańczy. To nie jedyne jego powiązanie ze środowiskiem metalowym. Pojawił się też chociażby w filmach Roba Zombie, rimejku Halloween oraz autorskim horrorze lidera grupy White Zombie zatytułowanym 31.

DANNY TREJO w Pride In Prejudice Slayera oraz Repentless. By skumać całą historię towarzyszącą teledyskom do płyty Repentless wypada obczaić klip do numeru tytułowego, w którym także pojawia się Danny oraz You Against You będący fabularnym prequelem całości. Mamy tutaj krwawy thriller zemsty, z typowymi dla Slayera obrazkami. Oczywiście Danny lata z nożem i rozpruwa kogo trzeba. Warto dodać, że Jason Trost grający głównego bohatera w tych klipach rzeczywiście nie widzi na jedno oko, a opaska jest jego znakiem rozpoznawczym.

TOMMY FLANNAGAN w Rotting In Vain, AARON PAUL w Thoughtless, UDO KIER w Make Me Bad i ANGELINA JOLIE w Did My Time Korn. Jakoś tak się złożyło, że panowie wspólnie występują w najnowszym sezonie Westworld, świat jest mały. Flannagan podbił serducha widzów swoją kreacją w Synach anarchii, Pual oczywiście w Breaking Bad. Udo Kier to niemiecki aktor, stały współpracownik, Larsa von Triera jest tu szalonym doktorkiem. Angelina Jolie ponoć nie spotkała się z panami na jednym planie zdjęciowym, ale w klipie jak najbardziej ma swoją rolę. Co ciekawe statyw do mikrofonu Jonathana Davisa zaprojektował sam H. R. Giger, artysta odpowiedzialny za wygląd ksenomorfa w kultowym Obcym.

PETER STORMARE w Steh Auf Lindemanna, Graven Possessed i Uprising Sabatonu. Genialny charakterystyczny aktor znany z Tańcząc w ciemnościach, Fargo, American Gods, czy Skazanego na śmierć z metalem jest za pan brat. W klipie wokalisty Rammstein jest jego imitacją, u death metalowych pionierów demonicznym duchownym, a u powermetalowców tak uwielbianych przez Polaków gra złego naziola. Co ciekawe klip do Uprising obsadzono znanym polskim nazwiskiem, pojawia się w nim Mateusz Damięcki.

MARTIN WALLSTORM w I Am Above In Flames. Znany polskim widzom z serialu Mr. Robot aktor rodem ze Szwecji pojawiający się w klipie jednej z najpopularniejszych szwedzkich kapel? Pszypadek? Nie sądzę! Zajebiste jest w tym klipie to, że hipnotyzuje samą osoba Martina, nie potrzeba niczego więcej.

THORA BIRCH i BILL PAXTON w Eat You Alive, BEN STILLER i STEPHEN DORFF w Rollin, HALLE BERRY w Behind Blue Eyes. Birch wystąpiła w kilku bardzo popularnych produkcjach, w pewnych kręgach kultowych, takich jak Ghost World, Bunkier, Koniec niewinności i oczywiście American Beauty. Całkiem niedawno mogliście ją zobaczyć w dziesiątym sezonie The Walking Dead. Bill Paxton, którego już z nami niestety nie ma był rozchwytywany w latach 90-tych (Twister, Apollo 13, Titanic, Prosty plan). Stillera i Berry chyba nie muszę Wam przedstawiać, natomiast Stephen Dorff to przede wszystkim role w Blade – wieczny łowca, Cold Creek Manor, Sądna noc, a ostatnio trzeci sezon True Detective.

DAN FOGLER w I Don’t Wanna Be Me Type O Negative. No ładnie sobie poczyna pan Kowalski z Fantastycznych Zwierząt w klipie Petera i spółki. Dan Fogler to świetny gość z drugiego planu, ostatnio podobnie jak Thora Birch zahaczony w The Walking Dead.

EVAN RACHEL WOOD w Heart-Shaped Glasses (When The Heart Guides The Hand) Marilyna Mansona. Znana z True Blood i Westworld zjawiskowa piękność była jakiś czas z Mansonem i według ostatnich doniesień miała z nim równie wesoło co Johnny Depp z Amer Heard. Nie chcę tutaj siać plotek więc poszukajcie sobie tej głośnej sprawy w necie. Warto wspomnieć, że krwawe sceny w klipie były pomysłem samej aktorki.

Stanley

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: