google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

#RycieWChacie | Najlepsze filmy o LUDZIACH ODCIĘTYCH OD ŚWIATA (CZĘŚĆ 1)

#RycieWChacie | Najlepsze filmy o LUDZIACH ODCIĘTYCH OD ŚWIATA (CZĘŚĆ 1)
Reklamy

Jak tam kwarantanna? Trzymacie się tam w tych swoich domostwach?Jeśli sobie totalnie nie radzicie to dziś mam dla Was kilka filmowych propozycji o osobach, które są odizolowane od świata, z własnej woli lub w wyniku serii niefortunnych zdarzeń. Które z nich już widzieliście, które macie zamiar obejrzeć?

CAST AWAY – POZA ŚWIATEM (Cast Away, 2000, reż. Robert Zemeckis). W tym roku minie 20 lat odkąd Tom Hanks trafił na bezludną wyspę, gdzie zaprzyjaźnił się z Wilsonem. Dzieło Zemeckisa rewelacyjnie pokazuje jak wpływa na nas odcięcie od drugiego człowieka, jak zmienia psychikę, wyniszcza, ale też w pewien sposób… hartuje? Nie jestem pewny, czy seans akurat tego filmu jest w obecnych okolicznościach dobrym pomysłem, ale na Toma Hanksa w wielkiej formie aktorskiej zawsze warto popatrzeć. Film możecie zobaczyć na Netflixie oraz Amazon Prime Video.

WSZYSTKO ZA ŻYCIE (Into The Wild, 2007, reż. Sean Penn). Biograficzna historia Christophera (Emile Hirsh), który postanawia opuścić swoją bogatą rodzinę i udać w podróż po świecie, w kierunku Alaski. Bohater dostrzega, że życie w samotności może być przyjemne, ale czasem po prostu trzeba się czymś podzielić z innym człowiekiem, nie można przeżyć życia zupełnie samemu. Film w reżyserii samego Seana Penna z jego scenariuszem, oraz bezbłędną ścieżką dźwiękową Eddiego Veddera z Pearl Jam. Film jest dostępny na Netflixie.

DZIKA DROGA (Wild, 2014, Jean-Marc Vallée). Kolejna biograficzna opowieść, tym razem z Reese Witherspoon w roli głównej. Reżyser Witaj w klubie, Ostrych przedmiotów czy Wielkich kłamstewek przedstawił podróż bohaterki jako duchową renowację i zmierzenie się z traumą sprzed lat. Film oparty jest o wspomnienia kobiety imieniem Cheryl, a samo dzieło dość często jest porównywane do omawianego powyżej Wszystko za życie. Nic dziwnego, samotna podróż, wewnętrzne rozterki, ale nieco inne wnioski.

MOON (2009, reż Duncan Jones). Za rewelacyjnym, kameralnym dramatem stoi syn samego Davida Bowie. Scenariusz filmu był pisany pod Sama Rockwella, nagrodzonego Oscarem za Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri. Historia Sama Bella spodoba się szczególnie tym, którzy lubią rozmyślać nad maluczkością człowieka i ogromem kosmosu. Rzecz skromna,acz powalająca, ze świetnym udziałem głosowym Kevina Spaceya, który zgodził się podłożyć głos jeśli gotowy film mu się spodoba. Dzieło Jonesa możecie zobaczyć na Netflixie.

WSZYSTKO STRACONE (All Is Lost, 2013, reż J.C. Chandor). W tym filmie Robert Redford jest ZUPEŁNIE sam, jest jedynym aktorem, którego w filmie zobaczycie, a i niewiele od niego usłyszycie. Bezimienny żeglarz musi walczyć o życie w tonącym jachcie. Film może Was osaczyć i nieraz przerazić choć horrorem, ani thrillerem nie jest. Jeśli jednak czujecie się w izolacji niezbyt dobrze ta produkcja może Wam szarpnąć nerwy zbyt mocno…

Stanley

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: