google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

RANKING | Najsłynniejsze MASKI z filmów grozy

RANKING | Najsłynniejsze MASKI z filmów grozy
Reklamy

W czwartek zacznie obowiązywać całkowity nakaz noszenia maseczek także i w naszym kraju. Zrobi się może i nieco bardziej upiornie, ale za to bezpieczniej, tak więc nie ignorujcie tego nakazu o ile jesteście w posiadaniu takowych maseczek. Samej symbolice maski z pewnością poświęcono niejedną pracę licencjacką czy magisterską a może i nawet doktorską. Maski noszą złoczyńcy, ale też superbohaterowie, osoby wstydzące się swojej tożsamości, chcące ją ukryć lub mający na celu kogoś nią przestraszyć. Postanowiłem dziś wybrać dla Was zestawienie najbardziej rozpoznawalnych masek w horrorowej popkulturze! Czy którejkolwiek z nich się kiedykolwiek przestraszyliście?

10.NIEZNAJOMI (seria Nieznajomi). Jak to internety słusznie, acz i złośliwie podkreśliły to jest takie Funny Games totalnie serio, tylko, że nie do końca udane. Ale maski wielce charakterystyczne.
9.BEZIMIENNI CZYŚCICIELE (seria Noc oczyszczenia). Seria The Purge dorobiła się czterech filmów i dwóch sezonów serialu na Amazon Prime. Sama seria trzyma różny poziom, ale na kreatywność masek nie idzie narzekać.
8.DOKTOR PHILIP K. DECKER (Nocne plemię). Pod maską kryje się sam David Cronenberg, sama postać swoją tożsamością nawiązuje do Philipa K. Dicka, a jej twórcą jest Clive Barker, twórca Hellraisera.
7.LESLIE VERNON (Behind The Mask: The Rise of Leslie Vernon). Vernon to bohater „kultowego” mockumentu opowiadającego o działalności seryjnego mordercy. Gdyby film miał więcej szczęścia miałby dziś status Co robimy w ukryciu.
6.PIG MASK (seria Piła). No trzeba przyznać, że to dość finezyjna maska. Jak pierwszy raz zobaczyłem to coś na ekranie to się wzdrygnąłem nielicho.
5.GHOSTFACE (seria Krzyk). Maska dość powszechnie dostępna w okolicach Halloween. Sam nawet takową gdzieś jeszcze posiadam. Znakomicie została sparodiowane w pierwszej części Strasznego filmu.
4.LEATHERFACE (seria Teksańska masakra piłą mechaniczną). Maska z umiłowaniem biegającego z piłą za bohaterami szaleńca ma swoją genezę w praktykach seryjnego mordercy Eda Geina, który ze skór ofiar lubił sobie robić rozmaitego rodzaju ozdoby.
3.MICHAEL MYERS (seria Halloween). Maska pozbawiona jakiegokolwiek emocjonalnego wyrazu idealnie współgrająca z mechanicznym i metodycznym działaniem Myersa.
2.JASON VOORHEES (seria Piątek 13-go). Kultowa maska hokeisty pojawiła się na twarzy głównego antagonisty dopiero w trzeciej części. Przechodziła całkiem niezłe liftingi, a zupełnie zmieniła swój wygląd w kuriozalnym Jason X.
1.HANNIBAL LECTER (Milczenie owiec). Maska, którą bohater nosi wbrew własnej woli, która jest symbolem jego zezwierzęcenia i morderczej natury. Prosta, acz niesamowicie sugestywna. Na moje oko

Stanley

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: