google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

KORONAWIRUS VS. KONCERTY | Imprezy masowe powrócą dopiero jesienią 2021 roku!

KORONAWIRUS VS. KONCERTY | Imprezy masowe powrócą dopiero jesienią 2021 roku!
Reklamy

Fatalnych skutków szalejącej pandemii koronawirusa ciąg dalszy! Jakiś czas temu decyzją premiera RP odwołane zostały wszystkie imprezy masowe w Polsce.  Dziś wiemy, że powody tej decyzji były jak najbardziej zasadne i oczekiwaliśmy na szybki przełom w walce z zarazą. Najnowsze informacje wskazują na to, że problem potrwa znacznie dłużej niż mogliśmy się tego spodziewać… 

Przełomowy rok 

Jak informowaliśmy w poprzednich tekstach cyklu, rok 2020 miał być wyjątkowy pod względem ilości wyczekiwanych koncertów. Na polskich scenach mieli zaprezentować się m.in.: Slipknot, KoRn, Rammstein, The Cure, RATM, Static-X, Papa Roach, Bauhaus i wielu innych. Obecnie trwa nieokreślony czasowo zakaz organizacji wszelkich imprez masowych na terenie naszego kraju.  O takie kroki apelował jakiś czas temu Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej na podstawie zaleceń WHO. Niektórzy artyści zdecydowali się na transmisję występów za pośrednictwem internetu, jednak i takie formy nieuzasadnionych zgromadzeń spotkały się z reakcją służb mundurowych, o czym na własnej skórze przekonał się zespół Łydka Grubasa (to przejdzie do historii – policja przyjechała na jutiuba – teraz czuję dumę, że lata temu dzieliłem z Wami salkę prób). Dziś raczej nikt nie ma wątpliwości, że kryzysowa sytuacja jedynie przybiera na sile, a na horyzoncie w dalszym ciągu nie widać końca pandemii, co jednoznacznie przekłada się na utrzymaniu w mocy obecnych zakazów.

Nowe prognozy WHO

Ezekiel Emanuel, główny doradca dyrektora generalnego World Health Organization, podzielił się z mediami swoją opinią na temat wznowienia społecznych aktywności po pandemii. Jego zdaniem restart poszczególnych gałęzi przemysłu, gospodarki etc odbędzie się etapowo, przy czym wydarzenia kulturalne nie będą traktowane priorytetowo. Wszyscy którzy liczyli na to, że jeszcze latem 2020 roku wybiorą się na zaplanowane festiwale, niestety muszą przełknąć gorzką pigułkę. Zdaniem Emanuela najbardziej optymistycznym terminem na wznowienie wszelkiego rodzaju wydarzeń masowych jest… jesień 2021 roku. Mimo wszystko w sieci nadal pojawiają się nowe daty koncertów i zapewniania organizatorów, że mimo złych prognoz zachowają zimną krew i liczą na znacznie łagodniejszy scenariusz na bieżący rok. Faktem jest, że w naszym kraju nie bijemy rekordowej liczny zachorowań i zgonów z powodu pandemii i po cichu liczymy, że taki stan rzeczy przełoży się na znacznie szybszy powrót do wszelkich aktywności społecznych. Oby! Trzymamy  kciuki, a ze strony redakcji gwarantujemy, że kiedy tylko zagrożenie minie, pojawimy się na licznych eventach aby odrobić zaległości!

Łukasz "Amov" Jefimow

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: