google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

NAGRODY FILMOWE | WĘŻE 2020. Które zeszłoroczne polskie filmy, zostały uznane za najgorsze?

NAGRODY FILMOWE | WĘŻE 2020. Które zeszłoroczne polskie filmy, zostały uznane za najgorsze?
Reklamy

W tym roku rozdanie Węży, czyli polskich odpowiedników Złotych Malin zostało przyznane online. Stream poprowadził Kamil M.Śmiałkowski, laureatów niechlubnych nagród odczytali między innymi Abelard Giza, Tomasz Karolak (LOL), Katarzyna Pakosińska, Wojciech Mann czy Robert Górski. Sprawdźmy, czy werdykty pokrywały się z naszym zeszłorocznym marudzeniem!

SERCE DO WALKI

Zacznijmy od lżejszych kategorii. Niełatwo jest pokonać ludzi przygotowujących plakaty do filmów Patryka Vegi. Udało się to twórcom posteru Serca do walki, które także jako po prostu strasznie słaba historia, słusznie było gnojone przez Pontona (RECENZJA HERE). Za najgorszy sequel uznano trzecią część serii Kogel Mogel, na którą nawet redaktor Gontarski siły już nie miał. Za najbardziej żenującą scenę uznano goły zad Daniela Olbrychskiego w vegowskiej Polityce (RECENZJA HERE).

POLITYKA

Kategorie nieco większej wagi należały do aktorów doskonale nam znanych, a i filmów zapowiadanych niesamowicie hucznie. Za najgorsze występy uznano role Małgorzaty Foremniak w Jak poślubić milionera (RECENZJA HERE) oraz Mikołaja Roznerskiego w parszywym Diablo. Wyścig o wszystko (tu Ponton się poddał i tekstu nie było). Film ten zapewnił też nagrodę Cezaremu Pazurze za „występ poniżej talentu”).

JAK POŚLUBIĆ MILIONERA

No i na końcu nasz ulubiony nagrodzony filmowy potwór – Futro z misia. Film, który mógł bawić chyba tylko osoby o zerowym filmowym guście. Nagrody wpadły dla Michała Milowicza (za reżyserię do spółki z Kacprem Anuszewskim, scenariusz i najgorszy duet z Przemysławem Sadowskim), Olafa Lubaszenki (za najgorszy scenariusz do spółki z Kacprem Anuszewskim i Pawłem Bilskim) oraz za całokształt czyli najgorszy film roku. No nic dodać nic ująć, choć w sumie przeczytajcie naszą recenzję TUTAJ.

FUTRO Z MISIA

Pozostaje mieć nadzieję, że gala w przyszłym roku się odbędzie na żywo, albo nie odbędzie wcale, bo nie zdążą się mega shity pojawić… A nie, sorry, 4 pojawiły się tylko w lutym XD

Stanley

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: