google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

#RycieWChacie | Najciekawsze polskie filmy, które znajdziecie na NETFLIXIE!

#RycieWChacie | Najciekawsze polskie filmy, które znajdziecie na NETFLIXIE!
Reklamy

No co tam, jak się w domu siedzi, fajnie? Taaaak, ja też mam już dosyć, ale jak trzeba to trzeba, damy radę. Tym razem postanowiłem przemaglować Netflixa pod kątem oferty ciekawych polskich filmów, a jest ich tam całkiem sporo. Sprawdźmy więc przy jakich produkcjach z naszego podwórka możecie spędzić najbliższy weekend.

OSTATNIA RODZINA (2016, reż. Jan P. Matuszyński)

Zacznijmy od filmów biograficznych, w tej dziedzinie polscy twórcy są całkiem nieźli. Z filmów, które najlepiej wspominam zdecydowanie muszę wspomnieć o Sztuce kochania. Historii Michaliny Wisłockiej, biografia seksualnej rewolucjonistki, w którą z powodzeniem wciela się Magdalena Boczarska. Na Netfixie wylądowali też rewelacyjni Bogowie o życiu prywatnym i działalności medycznej Zbigniewa Religi, którego portretuje Tomasz Kot. Z zupełnie innej biograficznej beczki jest hip-hopowy Proceder o twórczości Tomasza Chady. Jest też moja ukochana, oglądana z niesamowitym napięciem Ostatnia rodzina przybliżająca (nie do końca wiarygodnie, ale z nadal z wielką klasą) żywot Beksińskich.

WOŁYŃ (2016, reż. Wojciech Smarzowski)

Polscy twórcy lubią sięgać do dramatycznych wydarzeń z historii naszego kraju. Nie, nie namawiam Was do obejrzenia dostępnego tam Bóg raczy wiedzieć dlaczego Smoleńska. Natomiast warto byście sobie odświeżyli lub zobaczyli po raz pierwszy Katyń, Wołyń, Miasto 44, Westerplatte, Obławę, W ciemności. A jeśli lubujecie się w adaptacjach klasycznych powieści to czeka na Was Pan Tadeusz, Zemsta, Dzieje grzechu, Ogniem i mieczem. A skoro padają już dość żelazne nazwy polskiej kinematografii to warto zaznaczyć, że w ofercie streamingowego giganta jest kultowy Rejs, 300 mil do nieba, Zaklęte rewiry czy Ucieczka z kina „Wolność”.

JESTEM MORDERCĄ (2016, reż. Maciej Pieprzyca)

Zwolennicy mocnych kryminalnych, sensacyjnych lub thrillerowych klimatów ni mają na co narzekać. Świetne Jestem mordercą, udane Ziarno prawdy, chłodne Na granicy, klasyczny już w sumie straszak Medium, mocarny Układ zamknięty, pobrzmiewająca amerykańskimi sensacyjniakami Sara.

CHCE SIĘ ŻYĆ (2013, reż. Maciej Pieprzyca)

A czy jakieś kino obyczajowe się znajdzie, cóś o życiu, jakaś proza? No pewnie, i są to bardzo dobre tytuły. Przede wszystkim znakomite Chce się żyć, i Body/Ciało, potem to już niedaleko do rozluźniających Carte Blanche, Moje córki krowy, czy trylogia z cyklu U Pana Boga… A coś nieco mocniejszego? Chociażby Tato, Wymyk i Bandyta z Tillem Schweigerem. Natomiast zwolennicy artyzmu w kinie niech łykną animowanego Twojego Vincenta oraz Młyn i krzyż z Rutgerem Hauerem.

7 UCZUĆ (2018, reż. Marek Koterski)

Poza wspomnianym Wołyniem możecie skubnąć troszeczkę Smarzowskiego pod postacią Drogówki i głośnego Kleru, a zwolennicy różnych oblicz Adasia Miauczyńskiego powinni obadać Baby są jakieś inne i 7 uczuć. Taką dawkę polskości można sobie jeszcze poprawić krótkim, acz treściwym Fanatykiem na podstawie kultowej pasty Malcolma XD.

CÓRKI DANCINGU (2015, reż. Agnieszka Smoczyńska)

Nie brak na Netflixie filmów, które swego czasu wywoływały sporo kontrowersji, sporo widzów się od tych filmów po prostu odbiło. Mam na myśli Plac zabaw, Córki dancingu, Pokot, Demona, które stylistycznie czerpią z ciężaru dramatów psychologicznych, thrillerów i horrorów. To zdecydowanie filmy ryjące baniaki zbyt mocno i to niekoniecznie pozytywnie…

Ode mnie to tyle na dziś, całkiem sporo tego jest, a i nie wątpię, że dokopiecie się do czegoś co mojej uwadze po prostu mogło umknąć. Miłego oglądania!

Stanley

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: