google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

KORONAWIRUS VS. KONCERTY | Imprezy masowe odwołane!

KORONAWIRUS VS. KONCERTY | Imprezy masowe odwołane!
Reklamy

Skutków globalnej epidemii ciąg dalszy. Światowa Organizacja Zdrowia nieustannie zaleca podejmowanie radykalnych i bardzo stanowczych kroków, aby skutecznie zablokować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jednym z nich jest odwołanie wszystkich imprez masowych. Premier Morawiecki podjął już decyzję w tej sprawie.

Zakaz

W Polsce każdego dnia jesteśmy informowani o kolejnych potwierdzonych przypadkach zarażenia koronawirusem. Jedną z metod walki z szerzącą się epidemią jest odwoływanie imprez masowych. Takie działania mają docelowo zablokować możliwość rozprzestrzeniania się wirusa na szeroką skalę. O takie kroki apelował jakiś czas temu Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. Premier podjął decyzję – Mateusz Morawiecki mówił o wsłuchiwaniu się w zalecenia WHO i na tej podstawie odwołuje wszystkie imprezy masowe na terenie całego kraju. Krytycy zwracają uwagę na fakt, że szkoły, kościoły i uczelnie nadal mają funkcjonować normalnie, mimo tego, że każdego dnia przewija się tam setki, a czasem i tysiące ludzi… zupełnie jak na imprezach masowych.

Do kiedy?

Nie jest jasne do kiedy potrwa wspomniany zakaz, ani też co dokładnie rząd rozumie pod pojęciem imprezy masowej. Rzecznik rządu podczas konferencji prasowej wielokrotnie nabierał wody w usta i nie udzielił kompleksowych odpowiedzi na istotne pytania. W trakcie pisania tego tekstu odnotowano zaledwie 22 potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem w Polsce. Premier przyznał, że woli dmuchać na zimne i tylko dlatego podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych na terenie całego kraju. Rok 2020 miał być wyjątkowy pod względem ilości wyczekiwanych koncertów. Na polskich scenach mieli zaprezentować się m.in.: Slipknot, KoRn, Rammstein, The Cure, RATM, Static-X, Papa Roach, Bauhaus i wielu innych. Na chwilę obecną nie ma cienia gwarancji, że nadchodzące eventy odbędą się w planowanych terminach. Pozostaje nam czekać na dobre wieści i ostateczne zażegnanie kryzysu!

Łukasz "Amov" Jefimow

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: