google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

WIEDŹMIN (NETFLIX) | Znamy odtwórcę roli Vesemira!

WIEDŹMIN (NETFLIX) | Znamy odtwórcę roli Vesemira!
Reklamy

Trwają pracę nad drugim sezonem serialu The Witcher od Netflix! Wielokrotnie mówiło się o tym, że rolę Vesemira może zagrać sam Mark Hamill, najbardziej znany jako odtwórca roli Luke’a Skywalkera z Gwiezdnych Wojen. Mimo gorących próśb fanów, a nawet wymiany uprzejmości między Hamillem a showrunnerką serialu na Twitterze, twórcy podjęli inną decyzję.

W połowie morderca. W połowie ojciec.

Showrunnerka Lauren S. Hissrich poinformowała w mediach społecznościowych, że do roli Vesemira został zatrudniony aktor Kim Bodnia. Dodała również, że jest wielką fanką ról Bodni w serialach „Obsesja Eve” i „Most nad Sundem”. O samym aktorze powiedziała następujące słowa:

W połowie morderca, w połowie tata. Jestem niezmiernie podekscytowana, że mogę powitać Kima Bodnię na Kontynencie! (…) Nie mogę się doczekać tej siły, wytrwałości i ciepła, które Kim z całą pewnością nada naszemu Vesemirowi. Jest on integralną częścią nadchodzącego sezonu!

Książkowy Vesemir był najstarszym i najbardziej doświadczonym wiedźminem, a także mentorem Geralta. Należał do wiedźmińskiej starszyzny, której zdaniem było powoływanie i szkolenie kolejnych generacji łowców potworów w warowni Kaer Morhen. Nieoczywisty wybór 54-letniego aktora jest dobrym pomysłem, ponieważ mniej znane twarze na ekranie pozwalają lepiej zanurzyć się w realia świata przedstawionego. Dodatkowo wielu komentatorów zwraca uwagę na fakt, że aktor pasuje do książkowego opisu pierwowzoru postaci. Jednak trochę żal Hamilla 😉 Potencjalna możliwość współpracy zapowiadała się naprawdę interesująco. Kto wie? Może w kolejnych sezonach dostanie inną, równie znaczącą dla całej historii rolę. Dokładna data premiery kolejnego sezonu Wiedźmina nie jest jeszcze znana.

Łukasz "Amov" Jefimow

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: