google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

KORONAWIRUS VS. KONCERTY | Apel o odwołanie imprez masowych w Polsce!

KORONAWIRUS VS. KONCERTY | Apel o odwołanie imprez masowych w Polsce!
Reklamy

To się porobiło! Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej wystosował apel do premiera o odwołanie wszystkich imprez masowych w Polsce! Inicjatywa powstała w ramach walki z epidemią koronawirusa.

Slipknot wystąpi w Polsce 03.08.2020 w gdańskiej Egro Arenie

Fikcja staje się faktem

Od kilku tygodni nie ma dnia bez nowych informacji o kolejnych ofiarach działania koronawirusa na całym świecie, a decydenci poszczególnych państw rozważają, jakie podjąć działania aby skutecznie walczyć i przeciwdziałać epidemii. To co do niedawna było jedynie wytworem fikcyjnych historii autorstwa twórców kultury o tematyce epidemiologicznej, dziś jest naszą globalną codziennością. Jedną z metod walki z szerzącą się epidemią jest odwoływanie imprez masowych. Takie działanie docelowo ma zablokować możliwość rozprzestrzeniania się wirusa na szeroką skalę. O takie kroki apeluje Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

Suicide Silence wystąpi w Polsce 30.06.2020 w warszawskiej Proximie

Apel

Andrzej Matyja, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, wystosował apel do Mateusza Morawieckiego o odwołanie imprez masowych na terenie Polski, w tym koncertów i letnich festiwali, powołując się na możliwość rozprzestrzeniania się choroby. Wielu komentatorów zwraca uwagę na fakt, że jest to głęboka przesada i działania które w dalszej perspektywie nie pozwolą nam na codzienne funkcjonowanie. Oczywiście nie należy lekceważyć zagrożenie jakie niesie ze sobą wirus, jednak warto przy tym zachować chłodną głowę i zdrowy rozsądek – idąc tym torem niebawem zamkniemy galerie handlowe, kościoły i markety, a także wiele miejsc pracy, co w konsekwencji doprowadzi do paraliżu wielu istotnych obszarów o znaczeniu gospodarczym i społeczny. W chwili tworzenia tego tekstu nie znamy stanowiska premiera RP na wystosowany apel. Z uwagi na dynamiczne podróże jakie umożliwia nam dzisiejszy świat, ofiary koronawirusa występują w wielu krajach globu, jednak są to niemal wyłącznie jednostkowe przypadki, które najczęściej są bezpośrednio związane z podróżnikami którzy przebywali w Państwie Środka. Trzymamy kciuki aby sytuacja została opanowana, a biorąc pod uwagę paranoiczne wręcz reakcje na objawy zachorowań w grupie ryzyka, możemy na chwilę obecną ze spokojem funkcjonować w taki sposób, jak do tej pory. Obecny bilans śmiertelnych ofiar koronawirusa to ponad 2 tysiące osób.

Łukasz "Amov" Jefimow

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: