google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

OZZY OSBOURNE | Najsłynniejsze wybryki Księcia Ciemności!

OZZY OSBOURNE | Najsłynniejsze wybryki Księcia Ciemności!
Reklamy

Ozzy Osbourne to żywa legenda. W oczach wielu jest kwintesencją rock’n’rolla i szalonej rozrywki, a dla innych jest jedynie zblazowanym błaznem, sterowanym przez żonę i duże firmy płytowe. Jeszcze inni uważają go za zło wcielone, o destrukcyjnym wpływie na nieukształtowaną młodzież. Jedno jest pewne – jego imię nie pozostawia nikogo obojętnym! Książę Ciemności powrócił po latach z premierowym albumem „Ordinary Man”, nagranym z udziałem Duffa MacKagana, basisty Guns N’Roses; Chada Smitha, perkusisty Red Hot Chilli Peppers oraz z Andrew Wattem, gitarzystą i producentem, który namówił Ozzy’ego na zaskakującą kooperację z Post Melonem. Z okazji premiery nowego krążka przypomnijmy sobie największe wybryki Księcia Ciemności! 

FARMER

W latach 70. Ozzy zajmował się hodowlą kurczaków. Pewnego dnia pijany Osbourne zapomniał o nakarmieniu drobiu. Kiedy jego ówczesna żona Thelma zwróciła mu na to uwagę, pijackim bełkotem wyznał, że z rozkoszą nakarmi je ołowiem, po czym… zastrzelił je wszystkie.

NAJWIĘKSZY WRÓG BATMANA

20 stycznia 1982 roku miał miejsce jeden z najsłynniejszych skandali w karierze wokalisty. Podczas koncertu w Des Moines, w stanie Iowa, ktoś wypuścił na scenę żywego nietoperza. Odurzony narkotykami i alkoholem Osbourne myślał, że nietoperz jest zabawkową repliką, po czym podniósł go i odgryzł mu głowę. Ku jego przerażeniu zwierzę zaczęło machać skrzydłami i przed dekapitacją zdążyło ugryźć wokalistę. Natychmiast po koncercie zawieziono Osbourne’a do szpitala, gdzie dostał serię zastrzyków przeciwko wściekliźnie.

KOTOBÓJCA

To nie koniec morderczych zapędów Ozzy’ego Osbourne’a. Wokalista Black Sabbath zabił kiedyś 17 swoich kotów. Pewnego dnia Sharon wróciła do domu i zobaczyła męża leżącego pod pianinem z zakrwawionym nożem i pistoletem w dłoni. Do dziś nie jest jasne, dlaczego koty wzbudziły w wokaliściw morderczą furię.

WNĘTRZNOŚCI

Fascynacja Ozzy’ego martwymi zwierzętami była prawdopodobnie efekt traumy, jakiej  przyszły wokalista Black Sabbath dorobił się pracując w rzeźni. W latach 70. co występ wyrzucał w kierunku publiczności resztkami zwierząt. Publiczność nie była zachwycona tym stanem rzeczy, a po pewnym czasie fani zaczęli odrzucać krwawe resztki w stronę Osbourne’a. Jeden z fanów chciał zwrócić na siebie uwagę Ozzy’ego do tego stopnia, że usiłował wrzucić na scenę… świeżo odcięty wołowy łeb.

ROMANTYK

Z zalotami bywa różnie,  jednak Ozzy zdecydowanie nie należy do osób które korzystają z konwencjonalnych metod. Ozzy chciał pokazać wybrance serca jak bardzo jej potrzebuje. Jakiś czas przed zawarciem związku małżeńskiego ukradł z portfela Sharon 500 $ na kokainę.

CIASTKA Z AFGAŃSKIM HASZEM

Thelma przez przypadek poczęstowała wikariusza ciastem z afgańskim haszem, które należało do jej męża. Duchowny nie był zachwycony efektami deseru. Kiedy Ozzy dowiedział się o sprawie, próbował nawiązać kontakt z duchownym i wyjaśnić całą sytuację. Okazało się, że wikariusz był odrętwiały przez kilka dni, a całe zajście zinterpretował jako przypływ gwałtownej gorączki, pod wpływem której widział kosmitów urządzających loterię fantową na podwórku Osbourne’ów.

SKANDAL W BIAŁYM DOMU

W 2002 roku Ozzy i Sharon zostali zaproszeni na Kolację Korespondentów w Białym Domu. W autobiografii wspomina ten wieczór następująco: „Upiłem się, wskoczyłem na stół i krzyczałem na cały głos w obecności 1,800 osób, w tym Prezydenta George’a W. Busha”. Kiedy następnego dnia doszedł do siebie i  sprawdził nagrania z minionej nocy uznał, że być może jego zachowanie nie było w tamtej chwili najlepszym pomysłem.

FINE!

W 1982 roku Ozzy ogolił głowę na łyso. Stwierdził, że używanie żeli i lakierów doszczętnie zrujnowało stan jego włosów. Jednak większe obawy fanów wzbudzało to, jakie spustoszenie pod jego mózgo-czaszką spowodowało zażywanie astronomicznych ilości używek i alkoholu. Z tego okresu w karierze Księcia Ciemności zachowało się dość osobliwe nagranie:

 

Łukasz "Amov" Jefimow

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: