google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

GDZIE ONI SĄ? Hollywoodzkie sławy, które zniknęły z ekranu [CZĘŚĆ 1]

GDZIE ONI SĄ? Hollywoodzkie sławy, które zniknęły z ekranu [CZĘŚĆ 1]
Reklamy

Zauważyliście, że niektórzy artyści po prostu nagle przestali się pojawiać w filmach? Czy jest do hollywoodzka niełaska, czy ich własna przemyślana decyzja? Wziąłem na celownik kilka osób, które niegdyś były na świecznikach, a obecnie ślad po nich jakby zaginął. Zapraszam do czytania.

TOBEY MAGUIRE. Trudno jest jednoznacznie rozstrzygnąć co miało wpływ na zahamowanie kariery aktora, który zagrał w takich hitach jak Bracia, Wielki Gatsby, Niepokonany Seabiscuit, czy serii o przygodach Człowieka Pająka. Heheszkom z trzeciej, momentami mocno żałosnej części przygód Spider-Mana przypisuje się niechęć Tobeya do aktorstwa, choć na moje oko niesłusznie. Jego ostatnią istotną rolą była kreacja Bobby’ego Fishera w filmie Pionek, z 2014 roku (poza tym był jeszcze narratorem w Dzieciak rządzi z 2017). Tobeya pochłonęła też gra w karty, oraz bycie producentem. Co do grania w karty to ciągną się za nim nie do końca uczciwe zagrywki, których mechanizmy mogliśmy zresztą zobaczyć w filmie Gra o wszystko opowiadający o losach Molly Bloom, założycielce jednego z największych nielegalnych pokerowych klubów na świecie.

CAMERON DIAZ. Ostatni raz widziana w komedii Sekstaśma z 2014 roku. Obecnie 47-letnia gwiazda takich filmów jak Zła kobieta, Vanilla Sky, Bez mojej zgody, Holiday, czy Ostrożnie z dziewcznyami zajmuje się rodziną. W 2015 wzięła ślub z Benjim Maddenem, w tym roku urodziła jej się córka. Także proza życia moi drodzy, życie rodzinne zamiast występowania w filmach. No ale jak się ma roczne dochody w postaci 30 milionów dolców to można sobie spokojnie na taką emeryturkę pozwolić.

MEG RYAN. Niegdyś jedna z największych gwiazd komedii romantycznych, kojarzona głównie z kinem ciepłym, rozrywkowym, emocjonalnie angażującym. Ostatnie istotne aktorskie podrygi Meg mogliśmy zaobserwować w 2009 roku w filmie Słodka zemsta, której daleko do Masz wiadomość, Bezsenność w Seattle czy Kiedy Harry poznał Sally. Meg próbowała swoich sił jako reżyserka (Ithaca, 2015), ale film przeszedł bez echa. Jej wycofanie z potencjalnych hitów przypisuje się rosnącej niechęci do Hollywood i tego jak ono wygląda „od środka”. Meg ma obecnie 58 lat i bardziej skupia się na życiu rodzinnym.

RICK MORANIS. Znakomity komik, grający w takich rozrywkowych klasykach jak Pogromcy duchów, Kosmiczne jaja, Krwiożercza roślina czy Kochanie zmniejszyłem dzieciaki zrezygnował zupełnie z kariery 6 lat po śmierci swojej żony. Zajął się dzieciakami i walką z depresją. Być może, ale tylko być może pojawi się gościnnie w nowej odsłonie Ghostbusters.

JACK NICHOLSON. Ostatni raz widzieć go mogliście w filmie sprzed blisko 10 lat, komedii romantycznej pod tytułem Skąd wiesz? Nagrodzony trzema Oscarami 82-letni obecnie aktor zrezygnował ze względu na problemy z pamięcią i ogólne przemęczenie aktorską pracą. Miał wystąpić w amerykańskim rimejku Toniego Erdmanna, ale w 2018 roku zrezygnował z udziału w projekcie.

Stanley

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: