google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

ZRYTE CIEKAWOSTKI: Breaking Bad

ZRYTE CIEKAWOSTKI: Breaking Bad
Reklamy

Wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon Better Call Saul, a wszyscy chyba wiedzą że nie byłoby tego serialu bez Breaking Bad. Jedna z najlepszych, najbardziej dopieszczonych scenariuszowo i genialnie zagranych telewizyjnych produkcji skończyła swój żywot już siedem lat temu. Co nie znaczy, że nie możemy się jej przyjrzeć z trochę innej strony i dowiedzieć się na jej temat kilku mniej znanych faktów.

1. Stacje TNT i HBO muszą chyba sobie pluć w brodę, bo to do nich najpierw zgłosił się Vince Gilligan z pomysłem na serial, ale te odrzuciły propozycję. FX też nie wyszedł na tym najlepiej, mimo że początkowo zaangażował się w produkcję, to jednak podczas prac nad pilotem zrezygnował z pomysłu. AMC chyba może podziękować konkurentom.

2. Bryan Cranston tak wczuł się w rolę Waltera, że poza ekranem miał ochotę wyzywać i obrażać Christophera Cousinsa, grającego Teda Beneke – szefa i kochanka Skyler White. Ponadto Gilligan musiał uważać by przy Cranstonie nie krytykować postaci Waltera, bo obrażało to uczucia aktora.

3. Mike Ehrmantraut to postać, która pojawiła się w serialu przez przypadek. To Saul Goodman miał „posprzątać” mieszkanie Jane po jej śmierci, ale grający go Bob Odenkirk nie mógł pojawić się na planie ze względu na inne zobowiązania. Twórcy zatrudnili więc Jonathana Banksa, który miał pojawić się tylko epizodycznie, ale tak się im spodobał, że specjalnie dla niego rozbudowali rolę Mike’a.

4. Również Gus Fring to postać, której miało nie być. Pierwotnie to Tuco Salamanca był w zamyśle Gilligana jedną z ważniejszych postaci. Raymond Cruz grający Tuco nie przedłużył jednak kontraktu i w ten sposób na plan wskoczył właściciel Los Pollos Hermanos.

5. Co zaś tyczy się jeszcze Tuco… Pamiętacie jak pobił Jesse’ego? Okazuje się, że Raymond Cruz naprawdę pobił Aarona Paula w tej scenie. Pierwszy cios był za mocny i Aaron zaczął prosić, by ten przestał. Cruz myśląc jednak, że jest to gra aktorska wczuł się za bardzo w rolę i doprowadził aż do utraty przytomności Paula. Skończyło się na tym, że poszkodowanego trzeba było odwieźć do szpitala.

6. A teraz znowu o Gustavo. Zmasakrowana po wybuchu twarz Fringa to wcale nie są efekty specjalne. To charakteryzacja speców z ekipy „The Walking Dead”, innego hitu AMC. W zamian za to w jednym z odcinków „TWD” widzimy jak bandyci z jednej z grup zażywają niebieską „metę”.

7. Wendy Julia Minesci grająca epizodyczną rolę prostytutki, tak dobrze przygotowała się do roli, że w dniu gdy pojawiła się na planie trzeba było na chwilę przerwać zdjęcia, gdyż niczego nieświadomy jeden z członków ekipy zaproponował jej pieniądze za „szybki numerek”.

8. Vince Gilligan to fan twórczości Quentina Tarantino – w serialu jest sporo odniesień do „Pulp Fiction”. Ale ja tu napiszę o scenie nawiązującej do „Wściekłych psów”. Na zdjęciu z prawej strony widać jak Mr.White stoi z bronią nad Mr.Pinkiem. Z lewej natomiast to PINKman stoi nad WHITE’m.

9. Serial liczy w sumie 62 odcinki. 62 pierwiastkiem w układzie okresowym jest samar, stosowany przy leczeniu nowotworów, w tym m.in. przy raku płuc, na który cierpi Walter. Po raz kolejny widać jak Gilligan wszystko przemyślał.

10. Samuel L. Jackson, który jest wielkim fanem serialu chciał zagrać epizod w jednym z odcinków. Pojawił się nawet na planie w stroju Nicka Fury’ego, gdyż niedaleko kręcono jeden z filmów Marvela, ale twórcy nie zgodzili się na to. Nie wiadomo czy Samuel zareagował na to mówiąc: „Motherfucker!”, ale faktem jest, że się nie obraził i nadal oglądał serial.

Andrzej

Wielki fan filmów Marvela i niezobowiązującego mordobicia na ekranie. Co nie przeszkadza mu w tym, że "Ojca chrzestnego" stawia ponad wszystko inne. Seriale też wciąga bez opamiętania i często siedzi przed ekranem całe godziny. A za Red Hot Chili Peppers dałby się pokroić.

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: