google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

ZRYTE ODSŁUCHY | Leshy

ZRYTE ODSŁUCHY | Leshy
Reklamy

Pierwsza odsłona naszego muzycznego cyklu, w którym regularnie będziemy dostarczać Wam świeżej muzycznej krwi, bądź będziemy omawiać najciekawszych, doświadczonych, artystów z naszego kraju. Dziś chcielibyśmy Was zapoznać z muzyczną propozycją grupy Leshy, która w tym roku wydała swój drugi, długogrający album zatytułowany Psychopomp, który objęliśmy Zrytym Patronatem! Fani muzycznego gruzu, doom, sludge, stonerów wszelakich proszeni o nie odchodzenie od wszelakiej maści odbiorników!

Muzyka Leshy to wariacja mrocznych riffów, wolnych temp, potężnego brzmienia i (dys)harmonijnych melodii. – tak w telegraficznym skrócie swoje utwory opisują sami muzycy. Od siebie dodam, że mimo potwornego ciężaru nie brakuje tu momentów na oddech, przyjemnej dla ucha przestrzeni i całkiem zgrabnych solówek. Całkiem dobrze charakter tej muzyki oddaje też nazwa zespołu. Leszy, borowy, także laskowiec, boruta, borowiec, gajowy, lasowy, leśnik, leśny dziad, wilczy pasterz – w wierzeniach słowiańskich demon lasu, jego pan i władca zwierząt w nim żyjących. Czczony także jako wielkoruski demon dusz ludzi zmarłych (źródło – Wikipedia). Chłopaki, miejcie się na baczności, w drugim sezonie Wiedźmina ponoć ma pojawić się leszy, zalecamy wzmożoną aktywność koncertową w tym okresie!

Co jeszcze powinniście wiedzieć o tym zespole? Ano może to, że to dość młoda i wciąż poszukująca kapela, założona w 2016 roku. Na drugim albumie (pierwszy to Beyond The Void z 2017 roku) stawiają na teksty w języku ojczystym, wszystkie utwory na Psychopomp mają tytuły zaczynające się na literę P. Jak lubicie się zatapiać w kompozycjach, które trwają i czasem powyżej 10 minut to śmiało możecie ich nowy krążek przytulić. Grupa wydała album własnym sumptem, aktywnie koncertuje i aż prosi się o Wasze odkrycie, tak więc nie zwlekając zajrzyjcie na ich stronę internetową https://leshy.pl/, oraz profil na fejsie https://www.facebook.com/leshyband/

Bardzo Przyjemne Rycie Bani/10

Stanley

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: