google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

ZRYTE CIEKAWOSTKI: Dexter

ZRYTE CIEKAWOSTKI: Dexter
Reklamy

Witam! Dzisiaj rzucę Wam garść ciekawostek na temat serialu Dexter. Mimo tego, że kompletnie skopano ostatni sezon, a już w szczególności samo zakończenie, nadal jest to jedna z moich ulubionych telewizyjnych opowieści. I nawet jakoś do drwali nic nie mam…

1. Obliczono, że Dexter Morgan w czasie trwania całego serialu zabił około 117 osób. Na tę liczbę składają się trofea z pierwszego pudełka z płytkami z krwią (którego bohater musiał się pozbyć), z drugiego pudełka oraz ofiary które nie były powiązane z rytuałem, ale Dex musiał je uśmiercić.

2. Jak wiadomo Debra Morgan, siostra Dextera uwielbiała rzucać mięsem. Jej dokonania pod tym względem również zostały podliczone. W ciągu ośmiu sezonów soczyste „fucki“ z jej ust poleciały aż 996 razy!!! Innych „łacińskich“ słów już nie policzono.

3. Jako pierwszemu rolę Dextera Morgana zaproponowano Jeremy’emu Rennerowi (tak, tak Hawkeye z Avengers). Ten jednak odmówił, tłumacząc się tym, że nie czuje się na siłach ponownie grać seryjnego mordercę. Grał on bowiem w 2002 roku w filmie Dahmer tytułową rolę tego prawdziwego zabójcy.

4. Z kolei Julie Benz, która zagrała Ritę Bennett, żonę Dexa startowała najpierw doli Debry.

5. W pierwszej wersji scenariusza ostatniego sezonu Dexter miał zginąć. Stacja Showtime na to jednak nie pozwoliła. Dzięki temu mieliśmy przyjemność/nieprzyjemność poznać Dextera-drwala.

6. Michael C. Hall, który wcielał się w tytułową rolę, w czasie kręcenia serialu zachorował na nowotwór układu chłonnego. Gdy wyszło to na jaw cała ekipa była zaszokowana, bo ten nic nie powiedział, a zdjęć w ogóle nie przerwano.

7. Organizacja The Parents Television Counsil wezwała stację CBC do zdjęcia serialu z anteny. Motywowane to było tym, że według tej organizacji Dexter jest zbyt agresywnym i brutalnym serialem.

8. Imię głównego bohatera jest lekko podszytę ironią, ponieważ „dexter“ po łacinie znaczy „prawy“, „praworządny“.

9. Michael C. Hall i Jennifer Carpenter, czyli serialowe rodzeństwo Morganów w prawdziwym życiu też się kochało. Jednak troszeczkę inaczej. 31 grudnia 2008 wzięli ślub, ale już niecałe trzy lata później, bo 2 grudnia 2011 roku sąd orzekł rozwiązanie małżeństwa. Nie przeszkadzało to aktorom w pracy na planie. Prawdziwi profesjonaliści.

10. Sam serial powstał na podstawie książki Darkly dreaming Dexter (po polsku Demony dobrego Dextera) napisanej przez Jeffa Lindsaya. Jest to właściwie seria kilku powieści. Pierwszy sezon powstał na bazie pierwszej z nich. Następne sezony są już wymysłem scenarzystów i powstawały niezależnie od książek Lindsaya.

PS. Na zdjęciu mój egzemplarz powieści.

Andrzej

Wielki fan filmów Marvela i niezobowiązującego mordobicia na ekranie. Co nie przeszkadza mu w tym, że "Ojca chrzestnego" stawia ponad wszystko inne. Seriale też wciąga bez opamiętania i często siedzi przed ekranem całe godziny. A za Red Hot Chili Peppers dałby się pokroić.

One thought on “ZRYTE CIEKAWOSTKI: Dexter

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: