google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

ZAJAWKA: DOCTOR WHO – SEZON 12. Największy wróg ludzkości powraca?!

ZAJAWKA: DOCTOR WHO – SEZON 12. Największy wróg ludzkości powraca?!
Reklamy

Kim jest Doctor i skąd przybywa? Niesamowity mieszkaniec planety zwanej Gallifrey powraca w kolejnej odsłonie dwunastego już sezonu, ku uciesze gawiedzi z Wielkiej Brytanii, jak i fanów różnych zakątków świata!

Doctor (Jodie Whittaker), jako postać fantastyczna to podróżnik w czasie ze swoim magicznym pudełkiem, którym jest niesamowity wehikuł czasu stylizowany na brytyjską budkę policyjną.

Tym razem, jako kobieta wraca w drugim sezonie i nie da się ukryć, że przypadła fanom do gustu. To miks Dziesiątej (David Tennant) i Jedenastej (Matt Smith) odsłony tej postaci, która przemierza czas i przestrzeń.

W kolejnym sezonie, dwunastym z kolei, dzięki Doctor przenosimy się w czasy retro, co widać po kilku sekundach. Przede wszystkim pojawiają się Juudoni, kosmiczni policjanci, którzy bronią całego wszechświata. No, przynajmniej w założeniu. Brzmi znajomo? Dla nas tak! Ostatni raz pojawili się kilka lat temu. Czy to znaczy, że wracamy do starego porządku, do którego przywykliśmy od 2005 roku? Zdecydowane być może! Dla wszystkich fanów nowej serii na pewno tak. Ciarki przebiegają po plecach!

Ale to nie wszystko. Mamy zaszczyt przedstawić wam, a niektórym przypomnieć mały flashback z Donną Noble (Catherine Tate). Pamiętacie Cesarzową Racnoss (Dla nieznających tematu, jest to gigantyczna kosmiczna pajęczyca żyjąca w jądrze naszej planety.)? W trailerze możecie zobaczyć kosmitkę (?) niebywale do niej podobną. Jeśli przyprawiliśmy was o większe ciarki, to idziemy dalej.

Niesamowitym zaskoczeniem jest pojawienie się jednego z głównych wrogów Władcy Czasu, czyli Cybermenów. Czekaliśmy na nich bardzo długo i w końcu są! Brzmi jak radość, ale czy nie cieszylibyście się, gdybyście po latach zobaczyli ulubionego złoczyńcę? Na przykład Lokiego? No właśnie!

Cybermeni to w zasadzie nie gatunek. To ludzie, których pozbawiono emocji i sprawiono im metalowe ciała zamiast ludzkiego. To samo w sobie już jest przerażające. Człowiek 2.0 to ich cel. Pojawiali się wszędzie na przestrzeni lat, a serial trwa od 1963 roku, trzeba przyznać, że umieją się zakonserwować.

Na krótkim wideo przedstawionym przez BBC jest jeszcze więcej niesamowitych smaczków, które ucieszą starego widza, a nowemu pozostawią w głowie kłębowisko pytań. Zobaczmy to razem!

Joanna Silver Obara

Podróżniczka z dużą wyobraźnią i krytycznym postrzeganiem świata. Pozytywna dusza, która wybrała samotność. Nie stroniąca od rzeczywistości fantastka. Na zawsze rozerwana między kryminałem, romansem i magią.

One thought on “ZAJAWKA: DOCTOR WHO – SEZON 12. Największy wróg ludzkości powraca?!

  1. Jakoś jeszcze dotąd nie miałam przyjemności zabrać się za oglądanie „Doktora”, chociaż wielokrotnie słyszałam pochlebnych opinii o tym serialu. Niemniej jednak – z tych wiadomości, które wiadomo o tym sezonie – zapowiada się on ciekawie i może skłoni mnie to niebawem do rozpoczęcia przygody z serią 🙂

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: