google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

PÓŁ WIEKU POEZJI PÓŹNIEJ – co wiemy o nowym filmie ze świata Wiedźmina?

PÓŁ WIEKU POEZJI PÓŹNIEJ – co wiemy o nowym filmie ze świata Wiedźmina?
Reklamy

Świat Geralta z Rivii żyje pełnią życia! Bohater stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego doczekał się licznych przygód w świecie pozaksiążkowym. Walczył z gumowymi smokami na planie rodzimego filmu, zadziwiały go teleportacje Płotki w popularnej serii gier REDów, a ostatnio Wujek Sam przygotował serial na bogato o jego żywocie, który ukaże się na platformie Netflix. To jednak nie koniec – już 30 listopada zobaczymy kolejną rodziną produkcję ze świata Wiedźmina. Zapraszam!

Lambert, Lambert ty…

Produkcja Pół Wieku Poezji Później w reżyserii Jakuba Nurzyńskiego, to film który skupi się na losach wiedźmina Lamberta, przyjaciela Geralta z wiedźmińskiej szkoły wilka. To właśnie oczami bohatera znanego również z pamiętnej fraszki autorstwa Białego Wilka poznamy dalsze dzieje świata konfliktów, potworów i magii, bazującego na motywach znanych z twórczości Andrzeja Sapkowskiego. W produkcji pojawi się również sporo nawiązań do popularnej gry REDów (m.in.: wiedźmiński medalion, miecze). Akcja będzie miała miejsce ćwierć wieku po znanym z sagi pogromie rivijskim. W roli głównej zobaczymy Mariusza Drężka.

Produkcja niezależna

Trzeba uczciwe przyznać, że zapowiedź filmu robi wrażenie. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że obcujemy z produkcją niezależną, finansowaną między innymi z internetowych zbiórek. Kameralny klimat może być ogromną siłą produkcji – brak nacisków ze strony dużej firmy pozwala na zdecydowanie większa swobodę kreatywną. Tak – brak dużych środków prawdopodobnie doprowadzi również do tego, że nie spotkamy kolejnych epickich animacji ze złotym smokiem (no… właściwie to trochę szkoda 😉 ), ani szczególnie efektownych scen akcji (kto pamięta zapierający dech w piersiach pojedynek Stępień kontra Smok? Czekam na rewanż!). Jednak siła świata Sapkowskiego tkwi nie tyle w efektownym mordobiciu i wszędobylskiej rozwałce, a w wyrazistych bohaterach i ich historiach. Wszystko wskazuje na to, że właśnie ten element będzie najmocniejszą stroną nadchodzącej produkcji z naszego podwórka.

Pół-wieku-poezji-później-990x516

Powrót Jaskra!

Wielką niespodzianką jest udział Zbigniewa Zamachowskiego, który powraca do roli Jaska. Kreacja aktorska z polskiego filmu i serialu Wiedźmin, była jedną z najbardziej chwalonych ról w tym chłodno przyjętym projekcie, a piosenki wykonywane przez barda nadawały niepowtarzalnego klimatu produkcji. Czy jego występ będzie istotnym elementem fabuły serialu, czy jedynie epizodycznym mrugnięcie okiem do fanów – tego jeszcze nie wiemy. Premiera filmu Pół Wieku Poezji Później odbędzie się 30 listopada na YouTube!

Łukasz "Amov" Jefimow

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: