google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

PREMIERA: LESHY „PSYCHOPOMP” (2019) – surowy metal na grzybkach psylocybkach

PREMIERA: LESHY „PSYCHOPOMP” (2019) – surowy metal na grzybkach psylocybkach
Reklamy

Psychopomp_awers

1 listopada Leshy opublikował premierowy utwór „Psychopomp”, który jest pierwszą zapowiedzią przyszłorocznego albumu długogrającego pod tą samą nazwą. Grupa powstała w 2016 roku i prezentuje muzykę opartą na surowych i ciężkich jak walec riffach, oraz złowrogich i niepokojących wokalach. Mimo krótkiego stażu na scenie należy zwrócić uwagę na fakt, że muzycy bardzo świadomie i sprawnie poruszają się w obranej stylistyce i doskonale odnajdują się w konwencji złowrogiego i surowego metalu.

 

Zgniła brać

Zespół kultywuje trend, który bardzo mnie cieszy we współczesnej muzyce metalowej – na najnowszym singlu stworzyli tekst w języku ojczystym. Dziś to żaden obciach – wiele rodzimych kapel udowodniło, że teksty w języku polskim nabierają zupełnie innej, dużo głębszej mocy wyrazu. Po sukcesach Furii ,The Twilight’s Embrace i Czorta przyszła pora na kolejną generację muzyków, którzy nie próbują na siłę wkupić się w łaski anglojęzycznych słuchaczy, a idą własną ścieżką – szorstką i swojską jak otaczająca nas rzeczywistość o tej porze roku. Musze przyznać – w tym tkwi siła zespołu. Czy przez to zaprzepaszczą szansę na podbój świata? Cóż – wręcz przeciwnie. Skandynawskie zespoły od lat z powodzeniem tworzą metal we własnych językach. Dzięki temu obcujemy z czymś nieznanym, intrygującym i pierwotnym – taka wycieczka w realia odległego folkloru powoduje ciekawość i fascynację. Czy nasze „sz” i „ć” mają być gorsze? King Dude, zasłużony artysta i kompozytor przyznał swego czasu, że bardzo lubi polskie kapele. Jako przykład podał Furię, a nawet stwierdził, że Mgła powinna iść tą samą ścieżką.

 

Siła tkwi w mroku

Szeroko rozumiany ciężki i mroczny metal z kraju na Wisłą przeżywa swój prawdziwy rozkwit, a posępna i ponura stylistyka naszych kapel jest wprost pożądana przez koneserów takich dźwięków na świecie. Następca albumu „Beyond The Void” z 2017 roku zapowiada się doskonale, a fani surowych i ponurych dźwięków odnajdą w twórczości grupy dobre i sprawdzone patenty posępnego i złowrogiego metalu. Więcej informacji o zespole znajdziecie na stronie leshy.pl, a dotychczasowa twórczość grupy dostępna jest m.in. na Spotify.

Łukasz "Amov" Jefimow

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: