google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

ZESTAWIENIE: 5 świetnych seriali, które obejrzysz w mniej niż 5 godzin!* (CZĘŚĆ 2)

ZESTAWIENIE: 5 świetnych seriali, które obejrzysz w mniej niż 5 godzin!* (CZĘŚĆ 2)
Reklamy

*Oczywiście każdy z osobna, nie wszystkie razem!

Zanim zabierzecie się za drugą część wpisu zerknijcie na pierwszą, tam też jest dużo dobrego! 

ZESTAWIENIE: 5 świetnych seriali, które obejrzysz w mniej niż 5 godzin!* (CZĘŚĆ 1)

Myślę, że słowa jakiegoś przydługawego wstępu są tu zbędne, to po prostu wpis, który pozwoli Wam w morzu bardzo dobrych produkcji wybrać te najlepsze, których obejrzenie zajmie Wam na upartego jeden wieczór. Są wśród nich produkcje limitowane, ale też takie, których kolejnych sezonów możemy się w przyszłości spodziewać (prezentowane w części pierwszej The Kominsky Method właśnie uraczyło nas drugim sezonem). Które z tych produkcji już widzieliście? 

FLEABAG (Amazon Prime, 12 odcinków, około 5 godzin oglądania). W tym roku drugi sezon Fleabag zdobył 6 nagród Emmy, w tym dla najlepszej aktorki i scenarzystki, Phoebe Waller-Bridge (także odpowiadającej za scenariusz do genialnego Killing Eve). U nas serial ten otrzymał bardzo nietrafiony tytuł – Współczesna dziewczyna. Ten brytyjski na wskroś serial to komediodramat „na pełnej”, w którym co chwile łamana jest czwarta ściana, nawet podczas najbardziej intymnych doświadczeń głównej bohaterki. Fleabag mierzy ze swoją seksualnością, seksistowskimi facetami, choleryczną siostrą, z którą nie może złapać kontaktu, wycofanym ojcem i panoszącą się macochą (świetna Olivia Colman!). Jeśli mam oglądać seriale obyczajowe to zdecydowanie w takim niecodziennym, łapiącym za serducho wydaniu.

PRZYBYSZE (HBO, 6 odcinków, 4h 30 minut oglądania). Fremvandrerne, gdyż taki nosi oryginalny tytuł ta produkcja to serial produkcji norweskiej dla HBO Europe. To serial balansujący między kryminałem, a komedią, poruszający bardzo aktualne problemy współczesnych mieszkańców naszej planety. A co jeśli nagle zaroiło by się na Ziemi od przybyszy z innych epok? Czy bylibyśmy w stanie zaakceptować Wikinga? Albo przyzwyczajonego do zupełnie innego funkcjonowania człowieka z epoki wiktoriańskiej? Warto zmierzyć się z Przybyszami, to nie jest głupawa rozrywka, to kawał zacnego i zabawnego komentarzu społecznego.

JAK NAS WIDZĄ (Netflix, 4 odcinki,  około 5 godzin oglądania). Obok Czarnobyla, The Act i Niewiarygodnego to najważniejszy oparty na faktach serial tego roku. Opowiadający bez ogródek o jawnej niesprawiedliwości jaka dotknęła pięciu młodych mężczyzn, czterech czarnoskórych oraz Hiszpana. Zostają oni skazani za gwałt, którego nie popełnili… Ciężko się to ogląda wiedząc, że to jedynie lekko koloryzowana wersja wydarzeń. Przerażające jest też to jak łatwo wydać na kimś osąd, tylko ze względu na kolor skóry, czy pochodzenie. Serial został nagrodzony dwoma statuetkami Emmy.

DERRY GIRLS (Netflix, 12 odcinków, około 4h 30 minut oglądania). Lubicie brytyjski humor i wwiercające się w czachę akcenty? Chcecie zobaczyć kawałek realnego świata, a jednak trudnego do wyobrażenia sobie? Gwarantuję Wam, że szybko zaprzyjaźnicie się z Derry Girls, którego akcja dzieje się w latach 90-tych podczas konfliktu w Irlandii Północnej. Lekkie to, zabawne i kiedy trzeba to pouczające! Nie przegapcie!

PATRICK MELROSE (HBO, 5 odcinków, około 5 godzin oglądania). Benedict Cumberbatch wciela się w tytułowego bohatera, który, żeby przepracować traumy z dzieciństwa rzuca się w wir używek. Fani talentu „Sherlocka” będą zachwyceni, poszukiwacze zwartych w formie dramatów tym bardziej. Patrick Melrose to adaptacja powieści pod tym samym tytułem autorstwa Edwarda St. Aubyna. Jaki mroczny sekret skrywa przed nami Patrick? Koniecznie obejrzyjcie, nie pożałujecie!

Stanley

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: