google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

KONIEC JAREDA LETO W ŚWIECIE DC? Nowe wieści o nadchodzącej produkcji Jamesa Gunna!

KONIEC JAREDA LETO W ŚWIECIE DC? Nowe wieści o nadchodzącej produkcji Jamesa Gunna!
Reklamy

joker

To było do przewidzenia – po fali krytyki, jaka spadła na topornie budowany świat filmów DC i kiepsko oceniany występ Jareda Leto w produkcji Legion Samobójców, prawdopodobnie nie zobaczymy aktora w nadchodzących obrazach z cyklu. Co wiemy o projekcie Jamesa Gunna i czy filmowy świat DC zmierza ku końcowi? Zapraszam!

Joker na poważnie

Podobnie jak miało to miejsce za czasów sukcesu filmów Nolana o przygodach Mrocznego Rycerza, tak i dziś okazuje się, że widownia oczekuje czegoś bardziej prawdziwego i poważnego. Jest to naturalna przeciwwaga do barwnego i abstrakcyjnego cyklu filmów Marvela. Dodatkowo świat DC oferuje znacznie więcej mroku, a liczne komiksy z serii, takie jak Zabójczy Żart, Powrót Mrocznego Rycerza, czy Batman: Biały Rycerz, oferują także sporo przestrzeni na refleksję nad otaczającym nas światem. Ten autentyzm zdecydowanie zagrał w tegorocznym filmie Joker, którego komercyjny sukces przerósł wszelkie oczekiwania. Podobnie wyglądała sytuacja z filmem Logan, który w przeciwieństwie do pozostałych filmów X-Men, był produkcją niemal kameralną i wyjątkowo ciężką jak na kino super-bohaterskie. Mimo wcześniejszych zapowiedzi, Joker w wydaniu Phoenix’a, ktory miał być niezależny od projektu łączonego świata filmów DC, ostatecznie sporo namieszał. Warto pamiętać, że zmieniło się również status quo samej serii. Z bieżącym cyklem pożegnali się odtwórcy głównych ról z filmu Liga Sprawiedliwości, w tym postaci Batmana i Flasha. Natomiast Legion Samobójców Davida Ayera wykreował barwne i dobrze sprzedające się wizerunki postaci, jednak filmem był bardzo przeciętnym. A wspomniany na wstępie Joker w wydaniu Leto… no właśnie. Jared Leto zagrał naprawdę przyzwoicie – problem nie tkwił w samym aktorze i jego zdolnościach, a w marnym scenariuszu. Po pierwsze: Joker jako gangster-hedonista z kreacją godną kontrowersyjnej gwiazdy pop? To wizja krótkowzroczna, która zaspokoiła bieżące potrzeby rynku na gadżety dla młodzieży, która od czasu premiery zdążyła nieco podrosnąć i znudzić się tematem. Po drugie: zapowiedzi samego filmu. Wszystko wskazywało na to, że Joker w wykonaniu Leto będzie głównym przeciwnikiem w filmie. Okazało się inaczej. Aktor zaliczył epizodyczny występ, który sprowadzał się niemal wyłącznie do wątku romantycznego z jedną z bohaterek… który to właściwie nic nie wnosił do samego filmu… i okazuje się, że twórcy nie zrobią z nim nic więcej w kolejnych. Z zapowiedzi produkcji Birds of Prey wiemy, że Harley zerwała z „Pączusiem” i tym samym nie zobaczymy go na ekranie. Podobnie wygląda sytuacja z nadchodzącym filmem w reżyserii Jamesa Gunna i nic nie wskazuje na to, że sytuacja może się zmienić.

img_0115

Gunn z filmem niezależnym?

Kolejny film o Legionie Samobójców ma być odcięty grubą kreską od swojego poprzednika, co jednoznacznie świadczy o niezadowoleniu Warner Bros. z problematycznego filmu Davida Ayera. Joker, który sam w sobie jest potężną marką i zwykle przyciąga widzów na sale kinowe, z uwagi na źle oceniany występ Leto w poprzedniej produkcji, prawdopodobnie nie pojawi się ani na minutę w filmie Jamesa Gunna. Dodatkowo Jared Leto nie kryje swojego rozgoryczenia i publicznie krytykuje Warner Bros. za zmarnowanie potencjału jego bohatera. A gwóźdź do trumny wbija… również Warner, serwując intrygującą i świeżą wizję Jokera w tegorocznym filmie o tym samym tytule. A jak doskonale wiemy, ta produkcja nie ma prawa przenikać się z dotychczasowymi filmami cyklu DC. Od jakiegoś czasu wiemy również, że James Gunn powraca do Marvela i stanie za kamerą trzeciej części Strażników Galaktyki, tym samym kończąc swój krótki epizod z DC. Wygląda na to, że Jared Leto miał strasznego pecha i nie dostanie drugiej szansy aby udowodnić wszystkim, że jego Joker będzie wymieniany jednym tchem z kultowymi odtwórcami tej roli w innych filmach, a Gunn jedynie zaserwuje nam niezależny przebój, który z założenia nie miał nawet ambicji by reanimować obecny świat filmów DC. Ten natomiast niebawem doczeka się premiery kolejnego filmu, czyli wspomnianego nieco wcześniej Birds of Pray. Włodarze marki postawili na postać, która nie zdążyła (jeszcze) zwiać z tonącego okrętu, nie powoduje krwotoku z oczu szerszej widowni i – co najważniejsze – nie będą bezpośrednio odnosić się do wydarzeń znanych z filmów Batman v. Superman i Liga Sprawiedliwości. Bez wątpienia taką bohaterką jest Harley Quinn i wygląda na to, że to właśnie jej postać udźwignie ciężar całego uniwersum (a przynajmniej jego niewielkiej części) i zakończy bieżący cykl. Co będzie dalej? Wiemy jedynie o planach na nowy cykl filmów z Batmanem, jednak nie zapowiada się na to, że będzie miał on jakikolwiek związek z Legionem Samobójców od Gunna, czy tym bardziej Jokerem z Phoenix’em w roli głównej. Wszyscy są pewni jednego – restart jest konieczny.

ZOBACZ TAKŻE:

Łukasz "Amov" Jefimow

One thought on “KONIEC JAREDA LETO W ŚWIECIE DC? Nowe wieści o nadchodzącej produkcji Jamesa Gunna!

  1. Być może jestem trochę heretyczką, ale mnie Joker Leto się podobał – tylko, że fakt faktem, iż sam film był bardzo pocięty i aktor też nie mógł pokazać całej kreacji, którą stworzył 🙁

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: