google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

JOKER ZAINSPIRUJE DO TRAGEDII? Joaquin Phoenix przerwał wywiad!

JOKER ZAINSPIRUJE DO TRAGEDII? Joaquin Phoenix przerwał wywiad!
Reklamy

Joaquin Phoenix, odtwórca głównej roli w wyczekiwanym filmie Joker, obecnie promuje nadchodzącą produkcję i udziela licznych wywiadów. Do niecodziennej sytuacji doszło podczas jednego z nich, kiedy oburzony i wyraźnie zmieszany aktor postanowił przerwać rozmowę z dziennikarzem The Telegraph.

Przemoc

W Stanach trwa obecnie debata, czy film gloryfikuje przemoc i przyczyni się do nasilenia tego zjawiska wśród młodych odbiorców kultury popularnej. Amerykanie mają z tym zagadnieniem o wiele większy problem i zastanawiają się, czy produkcje takie jak filmy czy gry, nie zachęcają do agresywnych i niebezpiecznych zachowań, co często w innych rejonach świata odbierane jest za przesadę i szukanie dziury w cały. Do niecodziennej sytuacji doszło podczas rozmowy między Phoenixem a dziennikarzem The Telegraph. Napięcie wywołało niewygodne i kontrowersyjne pytanie prowadzącego rozmowę.

Inspiracja?

Dziennikarz The Thelegraph zapytał, czy zdaniem aktora niektóre momenty i sceny filmu mogą „(…) inspirować dokładnie ten typ ludzi, o których mówi film, przekładając się na potencjalnie tragiczne rezultaty”. Phoenix podobno zaniemówił i wyraźnie zagubiony zapytał, dlaczego zadano mu akurat takie pytanie, po czym wstał i wyszedł. Dopiero po interwencji marketingowców WB aktor powrócił i dodał jedynie, że on tak tego nie odbiera.

Aurora

Lata temu Joker w interpretacji Heatha Ledgera, stał się nie tylko ikonicznym bohaterem kina, ale i pośrednio był inspiracją do tragedii. 20 lipca 2012 roku podczas premiery filmu Mroczny Rycerz Powstaje, w miejscowości Aurora w stanie Kolorado, mężczyzna (pominę jego dane – zbrodniarz w mojej ocenie nie zasługuje na rozpoznawalność medialną) otworzył ogień do ludzi w lokalnym kinie. W masakrze zginęło 12 osób, a prawie 60 odniosło obrażenia. Po zatrzymaniu przez policję kazał zwracać się do siebie „Joker”. Aktor wcielając się w tę postać w filmie Nolana również doswiadczył tragedii. Przygotowania do roli wyniszczyły i wyczerpały Ledgera do tego stopnia, że ten uzależnił się od silnych leków nasennych, które przedawkował i w konsekwencji zmarł. Czarne chmury wiszą nad ikonicznym komiksowym złoczyńcą.

Premiera filmu Joker odbędzie się 4 października tego roku.

Łukasz "Amov" Jefimow

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: