google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

25-LECIE „FRIENDS”. Sławni aktorzy, którzy pojawili się w kultowym serialu!

25-LECIE „FRIENDS”. Sławni aktorzy, którzy pojawili się w kultowym serialu!
Reklamy

22 września 1994 roku został wyemitowany pilotażowy odcinek Przyjaciół, serialu komediowego, który wywrócił do góry nogami schematy telewizyjnej rozrywki i był z nami nieprzerwanie przez 10 lat. Dokładnie 6 maja 2004 roku zostały wyemitowane epizody finałowe. Przez 10 lat do świata Rachel, Moniki, Phoebe, Joey’a, Chandlera i Rossa zajrzało całkiem sporo gwiazd filmowego pierwszego formatu. Dziś postanowiłem przyjrzeć się bliżej epizodycznym bohaterom tej przezabawnej produkcji. Bo Friendsów albo się lubi, albo fenomenu nie rozumie, ale nie przechodzi się obok nich obojętnie. 

BRAD PITT. Brad wcielił się w postać Willa Colberta, starego znajomego Rossa, Moniki oraz Rachel z czasów liceum. Wraz z Rossem powołał do życia organizację „I Hate Rachel Green Club”, do czego przyznał się podczas wspólnej kolacji. Ross i Will roznosili po szkole plotki jakoby Rachel była posiadaczem zarówno żeńskich jak i męskich narządów rozrodczych. Jeśli uwielbiacie Pitta w bardziej komediowym wydaniu to przypomnijcie sobie epizod, w którym wystąpił (sezon 8, odcinek 9, The One With The Rumor).

BILLY CRYSTAL i ROBIN WILLIAMS. Panowie pojawili się w odcinku zatytułowanym The One With The Ultimate Fighting Champion (sezon 3, odciek 24). Panowie wcielają się odpowiednio w Tima i Tomasa, którzy proszą friendsów o kawałek miejsca na kanapie. Targani emocjami mężczyźni co chwilę przerywają Monice rozpoczęcie swojej historii. Przypomnijcie sobie o czym była ich rozmowa, szkoda, że nie dowiedzieliśmy się czy po niej dalej byli przyjaciółmi…

GARY OLDMAN. Gary wcielił się w Richarda Crosby’ego, całkiem wziętego aktora, który wraz z Joey’em gra w filmie o tematyce II wojny światowej. Postać grana przez Gary’ego ma problemy z wymową i cały czas pluje na biednego Joey’a. Joey w końcu nie wytrzymuje i otwarcie przyznaje, że go to strasznie irytuje i czy da się coś z tym zrobić… Resztę sobie obejrzyjcie! Oldman pojawia się w odcinkach The One With Monica And Chandler’s Wedding, Part 1  & 2, (epizody 23 i 24, sezon 7).

JEFF GOLDBLUM. Jeff pojawia się w odcinku 15 sezonu 9, pod tytułem The One with the Mugging. Wciela się w słynnego aktora Leonarda Hayesa. Joey bierze udział w przesłuchaniu i na swojej drodze kilka razy spotyka wspomnianego aktora. Dochodzi do absurdalnie zabawnych sytuacji, których nie chcę przytaczać, bo to po prostu trzeba zobaczyć. Pamiętajcie, wszystko z odrobiną Jeffa Goldbluma jest lepsze!

GEORGE CLOONEY i NOAH WYLE. Tych panów znaliśmy swego czasu dzięki szalenie popularnej produkcji o lekarzach, jaką był Ostry dyżur. Clooney zrobił w Hollywood oszałamiającą karierę, ale zanim przyszło co do czego był też aktorem serialowym. W Przyjaciołach Clooney i Wyle wcielili się w lekarzy, którzy byli obiektami zainteresowań Rachel i Moniki. Oczywiście nic nie mogło się odbyć normalnie, ale to już sobie sami musicie przypomnieć!

DANNY DEVITO. Kultowy komik wciela się w postać Roya „Goodbody’ego”, striptizera pojawiającego się w odcinku 11 sezonu 10-go pod tytułem The One Where the Stripper Cries. Roy nie jest wymarzonym striptizerem na wieczorze panieńskim Phoebe… Uznaje się, że to jedno z najlepszych cameo w historii serialu! 😀

JEAN CLAUDE VAN DAMME. Znany powszechnie kopacz tyłków występuje we własnej osobie w odcinku The One After The Super Bowl Part 1 (sezon 2, odcinek 12). Staje się przyczynkiem poważnej spiny pomiędzy Moniką i Rachel. Co ciekawe w tym samym epizodzie pojawia się też Julia Roberts… ale o tym w części drugiej!

BRUCE WILLIS. Willis pojawia się w trzech epizodach: The One Where Ross Meets Elizabeth’s Dad, The One Where Paul’s The Man oraz The One With The Ring. Za swoją rolę Paula Stevensa otrzymał nagrodę Emmy za występ gościnny. Paul jest ojcem ówczesnej dziewczyny Rossa imieniem Elizabeth, żeby było dziwaczniej umawia się z Rachel, co doprowadza do ciągu bardzo niewygodnych sytuacji.

SEAN PENN. Laureat dwóch Oscarów wciela się w faceta Ursuli, siostry Phoebe. Ursula nie jest szczera ze swoim narzeczonym, co nie umyka Phoebe, która wyjawia Ericowi prawdę o tym co na wywijała (sezon 8, epizod 6, The One With The Halloween Party). Później Phoebe i Eric idą na randkę, lecz nic ostatecznie z tego nie wynika, ze względu na fizyczne podobieństwo Phoebe do Ursuli (sezon 8, odcinek 7, The One With The Stain).

HUGH LAURIE. Doktor Gregory House pojawia się w finale sezonu 4, odcinku 24, zatytułowanym The One with Ross’s Wedding: Part 2. Wciela się w niezadowolonego z komfortu lotu pasażera, który jest uciążliwy dla Rachel podczas jej podróży do Londynu.

Stanley

3 thoughts on “25-LECIE „FRIENDS”. Sławni aktorzy, którzy pojawili się w kultowym serialu!

 1. A gdzie reszta sław ??;))

  Susan Sarandon -The One with Joey’s New Brain
  Julia Roberts – The One After the Superbowl, Part Two
  Winona Ryder -The One with Rachel’s Big Kiss
  Denise Richards – The One with Ross and Monica’s Cousin
  Kristin Davis -The One with Ross’ Library Book
  Alec Baldwin -The One in Massapequa
  Christina Applegate -The One with Rachel’s Other Sister
  Reese Witherspoon – The One with Rachel’s Sister
  Selma Blair -The One with Christmas in Tulsa

  Pozdrawiam,
  Maniaczka „Przyjaciół.” 😉

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: