google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

NAJLEPSZE TWARZE JOKERA #2

NAJLEPSZE TWARZE JOKERA #2
Reklamy

Premiera filmu The Joker tuż, tuż. Tym razem postać zostanie zaprezentowana z zupełnie innej perspektywy i ma znacząco odstawać od komiksowego i barwnego świata superbohaterów DC, oraz skupić się na psychologicznym portrecie postaci. Recenzje krytyków nie pozostawiają wątpliwości- produkcja wgniata w fotel i nie pozostawia widzów zupełnie obojętnych. Z tej okazji prezentuję kolejną część cyklu o najciekawszych kreacjach tej niezwykłej i przerażającej postaci. Zapraszam!

Jack Napier (Batman: Biały Rycerz, Sean Murphy, 2018)

Pierwszy komiks który ukazał się w barwach DC Dark Lebel). Wyobrażacie sobie Jokera wolnego od szaleństwa, walczącego z niezrównoważonym i agresywnym maniakiem jakim jest… Batman? To nie jedyna szokująca ciekawostka jaka pojawiła się na kartach komiksu Batman: The White Knight. W tej historii Joker za sprawą brutalnej interwencji Batmana wychodzi z trawiącego go przez lata szaleństwa i odrodza się jako Jack Napier. Pragnie uzdrowić miasto, które dotąd sam terroryzował. Zostaje uwielbianym przez ludzi radnym i stanowczo przeciwstawia się korupcji. Oczywiście Mroczny Rycerz nie potrafi zaakceptować jego przemiany i rozpoczyna śledztwo mające na celu zdyskredytowanie Jacka i wykazanie, że jest to jedynie kolejna sztuczka Jokera. W toku wydarzeń społeczeństwo (nawet komisarz Gordon) dostrzegają, że to Batman jest prawdziwym zagrożeniem dla Gotham, a jego działania, podyktowane jedynie obsesją walki z przestępczością, przynoszą więcej szkód niż pożytku miastu.

Red Hood (Detective Comics Vol 1 #168, 1951)

Pierwsza komiksowa geneza Jokera, którą po latach rozwijali kolejni twórcy komiksów (między innymi w kultowym Zabójczym Żarcie Alana Moore’a). Batman prowadzi śledztwa w sprawie zamaskowsnego przestępcy o pseudonimie Red Hood. W finale historii okazuje się, że zamaskowanym złoczyńcą był sam Joker, który wyznał, że kiedyś był zwykłym człowiekiem i pracował w laboratorium. Pewnego dnia postanowił ukraść milion dolarów i uciec za granicę. Przybrał tożsamość Red Hooda i dokonał napadu w charakterystycznym czerwonym kasku. Nieoczekiwane pojawienie się Batmana zmusiło go do ucieczki rzeką, którą spływały chemiczne odpady… Tak narodził się psychopatyczny błazen, który stał się największym nemesis Mrocznego Rycerza.

Jester (Liga Sprawiedliwych: Kryzys na dwóch Ziemiach, 2010)

Alternatywna rzeczywistość, w której to Superman i odpowiednicy Ligi Sprawiedliwych stoją na czele Syndykatu Zbrodni i terroryzują cały glob. W tej wersji wydarzeń to Lex Luthor stoi na czele ruchu oporu wraz ze swoim przyjacielem Błaznem, będącym odpowiednikiem Jokera o wielu cechach Batmana (posiadał kryjówkę z zaawansowanym komputerem, w której prowadził dochodzenia i zbierał niezbędne informacje na temat metod walki z Syndykatem Zbrodni). Cechował go bardzo wysoki intelekt i ogromne poczucie humoru. Zginął podczas walki z Syndykatem, pozostawiając Lexa samego. Zdesperowany utratą najbliższego przyjaciela przeniósł się do alternatywnej rzeczywistości, aby przekonać Ligę Sprawiedliwość do interwencji w swoim wymiarze. Niecodzienną rzeczywistość poznajemy w filmie animowanym Justice League: Crisis on Two Earths z 2010 roku.

ZOBACZ TAKŻE: 

Łukasz "Amov" Jefimow

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: