google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

SPIDER-MAN VS VENOM? ZNAMY PLANY SONY!

SPIDER-MAN VS VENOM? ZNAMY PLANY SONY!
Reklamy

Wszystko wskazuje na to, że po nieudanych negocjacjach między Sony z Myszką Miki los człowieka pająka w MCU został przesądzony. Mało tego – Sony ma asa w rękawie. Po niespodziewanym sukcesie finansowym filmu Venom może śmiało skonfrontować demonicznego symbiota ze Spider-Manam, tak jak miało to miejsce w kultowych komiksach. Czego możemy się spodziewać? Zapraszam!

Geneza

Na początku (biorąc pod uwagę chronologicznie pierwsze pojawienie się postaci w komiksach Marvela) nosicielem symbiota był Spider-Man, a właściwie jego kostium. Dzięki niespodziewanej pomocy kosmicznego towarzysza nabrał nadzwyczajnych mocy i znaczenie większej siły. W zależności od scenarzysty historia kończy się na kilka sposobów, za każdym razem zmianą nosiciela pozaziemskiego bytu. Sembiot związał swój los z postacią Eddie’go Brocka – dziennikarza, który nienawidził Petera Parkera. Eddie obwiniał Parkera o stratę pracy i niepowodzenie w życiu. Tak narodził się Venom, jeden z największych przeciwników Spider-Mana. A jak podejdą do tego filmowcy?

Venom 2

Już w scenach po napisach części pierwszej widać jak bardzo Sony jest pewne swojego dzieła i jasno zasugerowało kontynuację cyklu. W części drugiej pojawi się Carnage – „potomek” Venoma i jeden z jego największych wrogów. Czy zatem dojdzie do sytuacji, że czarny symbiot połączy siły z człowiekiem pająkiem i stawi czoła większemu złu? Brzmi prawdopodobnie, jednak obstawiam, że stanie się tak dopiero w części 3 cyklu… O ironio – Venom i Spider-Man już raz zmierzyli się w trzeciej części klasycznej serii filmów o przygodach człowieka-pająka w reżyserii Sama Raimiego. Większość z nas woli o tym zapomnieć. Oby tym razem los był łaskawszy dla tych postaci i zaserwował nam godną i interesującą historię… A przynajmniej epicki i emocjonujący pojedynek. Czekamy na kolejne wieści!

Łukasz "Amov" Jefimow

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: