google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

DRUGA ZAPOWIEDŹ STAR WARS IX: THE RISE OF SKYWALKER – TEORIE I FAKTY!

DRUGA ZAPOWIEDŹ STAR WARS IX: THE RISE OF SKYWALKER – TEORIE I FAKTY!
Reklamy

Jak doskonale wiemy na D23 Expo w Anaheim pojawiła się kolejna zapowiedź Epizodu IX Star Wars. Czy sceny pokrywają się z dotychczasowymi przeciekami z planu? Zapraszam!

Retrospekcje i wstęp

Na początku podziwiamy sceny z klasycznej trylogii. Nastepnie płynnie przechodzimy od wątków z prequeli i ostatecznie obserwujemy fragmenty z filmów obecnego cyklu. Wszystko wskazuje na to, że zgodnie z zapowiedzią twórcy prowadzą nas do finału sagi Skywalkerów i ostatecznego rozstrzygnięcia wszystkich wątków znane z poprzednich części. Oby nie poszli śladami twórców GOT – cały sezon na domknięcie kluczowych wątków kultowego serialu to jednak kilka ładnych godzin aby sprostać temu zadaniu. Tymczasem pozostawili po sobie wiele pytań bez odpowiedzi i zdecydowali się na rozwiązania drastycznie kończące kluczowe i oczekiwane kwestie. W tym wypadku mamy ledwie jeden film… Tak – autor kolejny raz czepia się TLJ, którego wartościowe wątki można było upchnąć w 10 minutowej produkcji. Nawet ceniony J.J. Abrams nie nadgoni wszystkich niedociągnięć i Jar-Jarów zaprezentowanych przez poprzednika. Dżej – niech moc będzie z Tobą! Przyznajcie – facet dostał naprawdę karkołomną misję! Dalej obserwujemy premierowe ujęcia ukazujące naszą grupę bohatetów na pustynnej planecie. Po krótkiej scenie ukazującej księ… ekhem… generał Organę robi się naprawdę ciekawie! Wygląda na to, że czeka nas epicka bitwa z udziałem setek niszczycieli! Czekam na to od początku obecnego cyklu!

Złowrogi C3PO

FAKT: Na zapowiedzi obserwujemy naszego sympatycznego droida protokolarnego o czerwonych oczach. Za oknem widać refleksy skoku w nadświetlną, a C3PO znajduje się na fotelu z lampą i tajemniczymi instrumentami. Sceneria przypomina wnętrze laboratorium lub warsztat konstrukcyjny.

TEORIE: Kolejny raz wszystko wskazuje na to, że plotka okaże się faktem. Zapowiadana była mordercza wersja C3PO z wielkim gnatem w rękach. Jego czerwone oczy w zwiastunie do złudzenia przypominają droida 0-0-0, specjalisty od tortur o sadystycznej i groteskowej osobowości. A może to 0-0-0 przebrany za C3PO? Podobne motywy pojawisły się już w komiksach obecnego kanonu.

Kylo i mroczna Rey

FAKT: Rey kolejny raz znajduje się na leśnej planecie (W całej galaktyce nie mamy innych lokacji? Poważnie?) i bawi się w drwala mieczem świetlnym Anakina Skywalkera. Następnie obserwujemy jej epickie starcie z Kylo Renem podczas sztormu, prawdopodobnie na szczątkach poprzedniej Gwiazdy Śmierci, które to widzieliśmy w poprzedniej zapowiedzi. W finalnej scenie trailera słyszymy niepokojący głos Imperatora i… oddech Vadera. Następnie widzimy Rey w czarnych szatach z podwójnym, w dodatku czerwonym (!) mieczem świetlnym (Dżej zdecydowanie lubi eksperymentować na tym polu). Scena jednoznacznie sugeruje, że nasza bohatera uległa pokusie ciemnej strony mocy.

TEORIE: Uwaga – możliwe poważne spoilery. Podobnie jak w wypadku przecieków z TLJ o Snoke’u w złotych szatach i jego przybocznych gwardzistów-ninja, także i tym razem zapowiedź serwuje nam potwierdzenie internetowych teorii związanych z finałem sagi. Jeszcze w czasie zdjęć do filmu mówiono o wodnej lokacji, gdzie swoje niecne sprawki knuje Najwyższy Pożądek. Mamy także zobaczyć przemianę Kylo i jego starcie z duchem Imperatora, który to przejmie kontrolę nad innymi postaciami. Idac tym tropem wszystko wskazuje na to, że Rey zostanie porwana/zdeprawowana przez ducha Imperatora, a Kylo odkupi swoje winy poświęcając własne życie i ostatecznie kończąc losy rodu Anakina. Jeśli teorie się sprawdzą, Kylo faktycznie pójdzie w ślady Vadera, do którego tak bardzo starał się upodobnić i tym samym dostaniemy powtórkę z finału Powrotu Jedi. Szczerze? Zdecydowanie wolę sprawdzone i bezpieczne zamknięcie, które pozostawi dobre wrażenie po ostatniej trylogii i godnie zakończy sagę Skywalkerów.

Łukasz "Amov" Jefimow

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: