google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

AMOV PRZEDSTAWIA: KULTOWI WROGOWIE BATMANA #2

AMOV PRZEDSTAWIA: KULTOWI WROGOWIE BATMANA #2
Reklamy

Na rynku niebawem pojawi się kolejna animacja z Mrocznym Rycerzem w roli głównej, czyli Hush, a już jesienią ruszy długo wyczekiwany serial animowany o przygodach Harley Quinn i Poison Ivy. Ponadto trwają prace nad filmem Birds to Pray, gdzie Harley będzie jedną z czołowych postaci. Z tej okazji warto przypomnieć sobie najlepsze kobiece schwartz-charaktery, jakie stawiły czoło mścicielowi w przebraniu nietoperza. Zapraszam!

Harley Quinn

Urodzona jako Harleen Frances Quinzel zwykle przedstawiana jest w czerwono-czarnym stroju z wielkim młotem albo kijem bejsbolowym. Dawniej realizowała się jako psychiatra w legendarnym zakładzie Arkham, a następnie pod wpływem Jokera, w którym to szałeńczo się zakochała będąc jeszcze jego terapeutą, zeszła na drogę przestępczości i z powodzeniem realizuje się jako obdarzona chorym poczuciem humoru socjopatka. Zadebiutowała w serialu animowanym Batman: The Animated Series z pierwszej połowy lat 90, gdzie była jedną z czołowych postaci i przeciwników Batmana. Historia odejść i powrotów do Pączusia to opowieść na solowy artykuł. Bez wsparcia dawnego ukochanego działała w wielu grupach przestępczych i bohaterskich (nazwijmy to szarą strefą z uwagi na niekonwencjonalne metody i wątpliwe poczucie praworządności), między innymi wraz z Poison Ivy i Catwoman stworzyła grupę Gotham Sirens.

Duela Dent (Joker’s Daughter)

Geneza tej postaci jest o tyle interesująca, że sama zainteresowana jest w stanie przedstawić różne wersje, w zależności od dnia tygodnia.W poniedziałki myśli, że urodziła się w Arkham Asylum w wyniku obcowania Two-Face’a z Poison Ivy . We wtorek opowie, że jej rodzicami są Joker i Harley Quinn. W środy stwierdzi, że wychowała ją samotna matka, która tańczyła za pieniądze. W czwartki robi się interesująco, ponieważ twierdzi, że jest owocem burzliwego romansu Catwoman i Batmana. W piątki, stwierdzi, że jest biologiczną siostrą Człowieka Zagadki… I tak można w nieskończoność. Duela Dent rozpoczęła karierę jako egzotyczna tancerka, następnie uwodziła swoich klientów i brutalnie ich mordowała. Ostatecznie Duela trafiła do Arkham Asylum. Została oznaczona jako schizofreniczno-uwodzicielska anarchistka. Tam też poznała jednego z jej „ojców”, czyli upiornego Jokera, którego uznała za wzór i zaczęła się w późniejszym czasie na niego stylizować.

Poison Ivy

Komiksowa geneza Trującego Bluszczu opowiada historię młodej Pameli, która opuściła rodzinę, poszła do college’u, gdzie zdobyła stopień naukowy w dziedzinie botaniki. Profesorem Pameli był Jason Woodrue, człowiek, który pewnego dnia dzięki szalonym eksperymentom z dziedziny bioinżynierii zmienił się w Floronic Mana. Woodrue użył Pameli do jednego ze swych niecnych eksperymentów, łącząc materiał genetyczny pochodzenia roślinnego z jej ciałem, tworząc tym samym hybrydę człowieka i rośliny, władającą w niewyjaśniony sposób fauną i florą. Wielokrotnie walczyła z Mrocznym Rycerzem, jednak z uwagi na wyłącznie pro-ekologiczne motywacje równie często opowiadała się po stronie Batmana i jego sprzymierzeńców. Jej postać pojawiła się w filmie Batman & Robin w reżyserii Schumachera w 1997 roku…. jednak o tym potworku wszyscy wolimy zapomnieć.

Catwoman

Selina Kyle, czyli Kobieta-Kot została stworzona przez Boba Kane’a i Billa Fingera. Jej postać zadebiutowała w Batman vol. 1 #1 w 1940 roku. Inspiracją dla Boba Kane’a były popularne amerykańskie aktorki filmowe lat 30. Z czasem jednak postać antagonistki ewoluowała i z antagonisty stała się z jednym z sojuszników Batmana. Mimo tego jej interesy i motywacje znacząco odbiegały od wartości etycznych jakie reprezentował Mroczny Rycerz. Selina miała trudne dzieciństwo. Wychowywała się w jednej z najbezpieczniejszych dzielnic Gotham, czyli East End. Matka nie zwracała większej uwagi na swoje obowiązki domowe czy rolę rodzica. Zamiast tego wolała poświęcać większość uwagi swojej pasji, którą były koty. Ojciec przyszłej Cat-Woman nie palił się do roli głowy rodziny i uwielbiał upijać się w trupa, zasypiając z pilotem w ręku. Całość obowiązków domowych, w tym wychowanie młodszej siostry Magdaleny, spoczywały na barkach dorastającej Seliny. Relacje Batmana z Kobietą Kot były przewrotne i często oderwane od walki zwiazanej z wykonywanymi procesami. Między bohaterami nawiązała się relacja uczuciowa, która niejednokrotnie przyćmiła poczucie praworządności Mrocznego Rycerza, co prowadziło do częstych powrotów i rozstań. Bruce miał dość dalszego rozchodzenia się. Oświadczył się Catwoman, a ta zgodziła się zostać jego żoną. Mimo szczerych chęci obojga, nie doszło do wypowiedzenia „tak” na ślubnym kobiercu. Selina nie wstawiła się na własnym ślubie.

Talia Al’Ghul

Taia urodziła się jako córka Ra’s Al Ghula, a gdy dorosła stała się jego prawą ręką. Studiowała medycynę. W latach studenckich została porwana przez Dr Darkk. Dziewczyna miała być wykorzystana przeciw swojemu ojcu .Jednak Dr Darkk znalazł się na celowniku Batmana, który uwolnił Talie. Od tamtej pory Talia otwarcie deklarowała miłość w stosunku do Bruce’a, którego tożsamość znała dzięki ojcu. Z biegiem czasu i rozwijaniu historii przez kolejnych twórców szczerość jej intencji ulegała zmianie. Po wielu perypetiach Talia zjawiła się u Bruce,a oznajmiając mu, że jest ojcem Damiana, młodzieńca wyszkolonego pod okiem Ra’s alGhula. Chłopak pod wpływem kontaktu z ojcem został kolejnym Robinem.

ZOBACZ TAKŻE:

AMOV PRZEDSTAWIA: KULTOWI WROGOWIE BATMANA #1

AMOV PRZEDSTAWIA: NAJLEPSZE TWARZE JOKERA

SANDMAN OD NETLIXA – JOSEPH GORDON-LEVITT W ROLI GŁÓWNEJ?

Łukasz "Amov" Jefimow

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: