google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

SANDMAN OD NETLIXA – JOSEPH GORDON-LEVITT W ROLI GŁÓWNEJ?

SANDMAN OD NETLIXA – JOSEPH GORDON-LEVITT W ROLI GŁÓWNEJ?
Reklamy

Sandman

Warner Bros wraz z Netflix’em powołają do życia aktorską wersję przygód Sandmana, demonicznego władcy snów o uroku fana The Cure i czuprynie Edwarda Nożycorękiego. Scenariusz zostanie napisany przez Allana Heinberga, czyli autora jednego z bardzo udanych i cenionych przez fanów filmów DC – Wonder Woman. Czego możemy spodziewać się po produkcji i kim do ciężkiej cholery był zapomniany w niemal całym dzisiejszym uniwersum Pana Nietoperka Piaskowy Człowiek? Zapraszam! 

Sandman-660x396

On jest ze snów…

Sandman autorstwa Gaimana to historia mrocznego humanoida o osobliwym wyglądzie gwiazdy sceny zimno-falowej, który jest personifikacją i władcą Snu. Morfeusz, bo tak mu na imię, w wyniku splotu pewnych wydarzeń dostał się do niewoli na siedemdziesiąt długich lat. Po wyjściu na wolność postanawia odzyskać pozycję w świecie i odbudować należne mu królestwo marzeń sennych. Sama postać jest luźną wariacją na temat Piaskuna, istoty znanej z niemieckiego folkloru. Posiadał również osobliwą rodzinkę, która nieco na wzór wielkich bytów ze świata Marvela reprezentowały poszczególne stany istnienia. Jego rodzeństwo to Los, Śmierć, Delirium, Zniszczenie, Rozpacz i Pożądanie. Na drodze do odzyskania potęgi stają mu zmory przeszłości, które są konsekwencją jego dawnych postępków…

Sandman-Comic-America-Confederate

Bez skrupułów 

Sandman jest postacią ze świata superbohaterów, jednak kompletnie nie posiada charakterystycznych cech zamaskowanych herosów. Paradoksalnie nie jest również any-bohaterem ani złoczyńcą. Abstrakcyjne realia z jakich się wywodzi powodują, że nie sposób rozpatrywać go przez pryzmat świata Batmana i Supermana, a tym samym wartości jakie reprezentują. Jego decyzje są często pozbawione moralności i etyki jaką kierują się nasi herosi. Brak skrupułów w jego działania podczas to wyniki zupełnego oderwania od fizycznego świata i braku potrzeby zrozumienia jego mechanizmów. Właśnie dzięki temu zabiegowi Piaskowy Człowiek jest jednym z najbardziej intrygujących bohaterów jaki pojawił się w świecie DC i aż dziwi, że dopiero teraz ktoś wpadł na pomysł by przedstawić jego historię w formie fabularnej produkcji aktorskiej.

sandman-levitt

Joseph Gordon-Levitt w roli głównej? 

Ceniony aktor jest producentem obrazu, a także stanie za kamerą. W ostatnim czasie coraz częściej mówi się o tym, że wcieli się w głównego bohatera. Na temat postępu prac nad projektem powiedział jedynie: „Idzie nam powoli, ale cały czas do przodu. To bardzo skomplikowana sytuacja, bo te komiksy nie są napisane w ten sposób, że posiadają wstęp, rozwinięcie i zakończenie. A my musimy z tych wszystkich zeszytów, publikowanych przez 6 czy 7 lat, stworzyć właśnie taką zamkniętą historię”. Wygląda na to, że praca nad wymagającym materiałem źródłowym to karkołomne zajęcie, jednak znając dorobek i upór Levitta jestem przekonany, że dopnie swego, a my będziemy cieszyli się satysfakcjonującym efektem końcowym.

ZOBACZ TAKŻE:

TARANTINO TWORZY FILM O PRZYGODACH DJANGO I ZORRO!

PATTINSON NOWYM BATMANEM! 

KULTOWI WROGOWIE BATMANA #1

Łukasz "Amov" Jefimow

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: