Reklamy

ZRYTE, SERIALOWE POWROTY – LIPIEC

ZRYTE, SERIALOWE POWROTY – LIPIEC

Czas najwyższy podzielić się z Wami lipcowymi powrotami! Mamy w tym miesiącu powroty czterech bardzo głośnych produkcji, oraz kolejne sezony tych nieco mniej znanych, acz wartych obejrzenia. Jest też jedno mega wielkie zaskoczenie. Sprawdźcie! 

Stranger Things – sezon 3 – 04.07 (Netflix)
Tego tytułu chyba nie trzeba nikomu prezentować. Po raz trzeci wracamy do Hawkins i znów będziemy świadkami walki dobra ze złem w iście Spielbergowskim stylu. Stranger Things to przede wszystkim powrót do lat ’80, ciekawe jakie smaczki twórcy zaprezentują nam tym razem? I z jak wielkim zagrożeniem nasi młodociani pogromcy strachów będą mieli do czynienia. Zwiastun sugeruje, że z o wiele większym niż miało to miejsce w poprzednich odsłonach. Dodam tylko, że promocja Netflixa to złoto. W tym roku, w bardzo kreatywny sposób polscy widzowie przypominają sobie co się działo wcześniej. Pamiętacie Nie z tej ziemi i prowadzącego Macieja Trojanowskiego? To radujcie się tym materiałem video 🙂 (Ponton)

Rozwód – sezon 3 – 02.07 (HBO)

To już ostatni sezon błyskotliwej komedii z udziałem Sary Jessicy Parker i Thomasa Haden Churcha. Dalej będzie burzliwie i nie obędzie się bez spin. Bo rozwód to ciężka sprawa szczególnie jak ma się dzieci i wspólnych znajomych. Co ciekawe, twórczyni serialu postawiła na lekki, komediowy ton pokazując tym samym, że nieprzyjemny temat można nieco ocieplić i nadać mu wymiar bardzo ważnego życiowego doświadczenia. (Stanley)

Krzyk – sezon 3 – 08.07 (VH1)

Serialowy ukłon w stronę klasycznej serii Scream z lat 90-tych całkiem nieźle przyjął się tych kilka lat temu. Dwie serie emitowano na MTV, trzecia, w której ponownie zobaczymy klasyczny wygląd Ghostface’a to zupełnie nowa historia z bohaterami, którzy podobnie jak w oryginale będą rozkmniniać horrorowe klisze. Zdecydowanie warto, jeśli chcecie się odmóżdżyć, najlepiej do spółki z serialami Slasher i wpisującym się w filmowe uniwersum The Purge. (Stanley)

Snowfall – sezon 3 – 11.07 (HBO)

Jest to produkcja utrzymana w klimacie takich klasyków jak Breaking Bad, Narcos czy Ozark. Czyli historia ledwo wiążącego koniec z końcem chłopaka, który postanowił wkręcić się w handel kokainą. A wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc nie ma się co dziwić, że prędzej czy później na horyzoncie zaczynają pojawiać się bezwzględni mafiozi, a i wydział antynarkotykowy zaczyna brać czynny udział w sprawie. Trzeci sezon tego bardzo niedocenionego serialu będziecie mogli śledzić dzięki naszemu HBO. (Stanley)

W garniturach – sezon 9 – 18.07 

Potrzeba było aż dziewięciu sezonów by zamknąć historię wspólnej znajomości Rossa i Spectera. Serial przez lata serial zaskakiwał swoją nieszablonowością, a bohaterowie zaskarbili sobie uwagę wielomilionowej publiczności na świecie. Niby jest to serial o prawnikach, ale tak na dobrą sprawę traktuje też o samej mechanice praw rządzących w świecie prawa. Niestety nawet najdłuższe batalie sądowe kiedyś się kończą, wyrok zapadł, sezon 9 niniejszym pozostanie ostatnim.  (Stanley)

Dom z paieru – sezon 3 – 19.07 (Netflix)

Mogło się wydawać, że z tego tematu wyciśnięto już właściwie wszystko. Ten gatunkowy misz-masz przyciągnął uwagę widzów pełnokrwistymi postaciami, dynamiczną akcją gdzie twist gonił twist i całkiem sensownym zakończeniem, które równie dobrze mogłoby być tym ostatecznym. Trzeci sezon jednak powstał, a i czwarty jest potwierdzony, zaryzykuję więc stwierdzenie, że to może być niewypał roku, który znacznie obniży loty tego wysoko ocenianego serialu. Co za dużo to niezdrowo, ale z drugiej strony – pożyjemy, zobaczymy. (Stanley)

Orange Is The New Black – sezon 7 – 26.07 (Netflix)
Jeden z pierwszych, oryginalnych produkcji Netflixa zmierza na swoją zasłużoną emeryturę. Jak poradzi sobie Piper na wolności i jakie zakończenie czeka resztę dziewczyn, przebywających w więzieniu? Serial miał czasami potknięcia, szczególnie w 5. sezonie, ale trzeba przyznać, że i tak trzymał fason i oferował kawał dobrego komediodramatu. Miejmy tylko nadzieję, że finał będzie satysfakcjonujący (Ponton)

Weronika Mars sezon 4 – 26.07 (Hulu)

I to jest moi drodzy to wspomniane zaskoczenie sezonu. No bo czy ktoś przypuszczał, że Veronica Mars powróci po blisko 12 latach z czwartym sezonem? Oby nie był to tylko smutny w treści, niepotrzebny festiwal sentymentów, z którymi w parze nie będą stać ciekawe intrygi i dalszy rozwój bohaterów. No ale na śliczną Bell zawsze miło zerknąć póki nowy sezon The Good Place się kręci. (Stanley)

I to tyle na dziś, piszcie, które z tych seriali macie zamiar oglądać! 

Reklamy

Marcin Ponton Gontarski

Fan kina i seriali. Krążą plotki, że wszystko co jest w odcinkach to obejrzy. Dementuje i po kryjomu ogląda, Zazwyczaj się przyznaje i o tym opowiada. Lubi gadać, nawet nagrywa i wrzuca w formie podcastu na YouTube. Przede wszystkim szuka kreatywności w świecie filmu i telewizji, czegoś nowego, co przyśpieszy bicie jego filmowego serca. W wolnych chwilach ogląda seriale, chodzi do kina i gra na PS4.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: