Reklamy

TARANTINO TWORZY FILM O PRZYGODACH DJANGO I ZORRO!

TARANTINO TWORZY FILM O PRZYGODACH DJANGO I ZORRO!

RCO002

Pewnego razu w… Hollywood ledwie zagościł na wielkim ekranie, a Quentin Tarantino już planuje realizację kolejnego projektu. Kultowy reżyser nie zamierza spoczywać na laurach po doskonałym przyjęciu ostatniego filmu i już pracuje nad scenariuszem kolejnego dzieła (jak zapowiadał wcześniej – prawdopodobnie jednego z ostatnich w swojej karierze). Czego będzie dotyczyła kolejna produkcja? Zapraszam! 

imrs.php_

Django spotyka Zorro

Crossover dwóch kultowych postaci jest dla wielu bardzo zaskakujący. Tarantino chce napisać scenariusz wspólnie z Jerrodem Carmichaelem (The Disaster Artist) i bazować na materiale źródłowym z serii komiksów Django/Zorro, których jest współtwórcą. W praktyce mamy tu konwencję kina super-heroes – dwóch mścicieli o różnych historiach i doświadczeniach staje do walki ze złem i niesprawiedliwością w realiach dzikiego zachodu. W dobie sukcesów MCU i wielkiej popularności filmów super-bohaterskich przyda się powiew świeżych pomysłów, które pozwolą nam spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy na zamaskowanych bohaterów. Tarantino udowodnił w poprzednich filmach, że konwencji westernu czuje się jak ryba w wodzie, a dodając do tego jego wrodzony talent do pisania wyśmienitych dialogów i sprawnej zabawy motywami różnych gatunków filmowego rzemiosła (co udowodnił w serii Kill Bill) , możemy jedynie zacierać ręce w oczekiwaniu na finalny rezultat przedsięwzięcia.

STK660595_1024x1024

Jamie Foxx powraca do roli Django!

Trudno sobie wyobrazić, by jakikolwiek inny aktor mógł zastąpić gwiazdę produkcji z 2014 roku. Foxx ma na dzień dzisiejszy spore doświadczenie zarówno w produkcjach osadzonych w realiach dzikiego zachodu, jak i filmach super-bohaterskich (wcielił się w między innymi w postać Electro w drugiej odsłonie The Amazing Spiderman). Obecnie jest zaangażowany w kolejną (oby tym razem udaną!) ekranizację serii komiksów Spawn. Foxx wcieli się w postać pułkownika Ala Simmonsa, który pod wpływem tragicznych wydarzeń ponosi śmierć i zawiera piekielny pakt, na mocy którego powraca do świata żywych w nowym ciele. Wyprany z człowieczeństwa ma być zabójczą maszynką do wypełniania woli Rogatego.

dz-651x1000

Fabuła

Z serii komiksów Django/Zorro wynika, że Django nadal z powodzeniem wykonuje zawód łowcy głów, działając na terenie zachodnich stanów. Prywatnie mieszka wraz z żoną w okolicach Chicago. Podczas jednej z wypraw spotyka Diego de la Vegę, zamaskowanego mściciela znanego jako Zorro. Bohaterowie postanawiają działać razem by wspólnymi siłami walczyć z wyzyskiem i niewolą. Na dzień dzisiejszy nie znamy kierunku w jakim podąży dalsza historia, w dodatku nie mamy nawet pewności, czy za kamerą stanie sam Tarantino. Co by nie było – scenariusz jest w jego rękach, a w dodatku jest bardzo prawdopodobne, że osobiście zajmie się produkcją. Możemy więc spać spokojnie i oczekiwać na kolejne wieści o postępach w pracy nad filmem.

 

Reklamy

Łukasz "Amov" Jefimow

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: