Reklamy

TOP 10 STANLEYA: Najbardziej obrzydliwe filmy na świecie! (CZĘŚĆ 2)

TOP 10 STANLEYA: Najbardziej obrzydliwe filmy na świecie! (CZĘŚĆ 2)

O kurczaczki! Jutro Walentynki! Z tej okazji miałbym Wam przygotować zestaw zjadliwych komedii romantycznych, co nie? Nic bardziej mylnego, nie idźmy na łatwiznę! A może idźmy? W sumie to idźmy bardzo, bowiem postanowiłem odkopać cykl, z którym ostatnio miałem styczność we wrześniu zeszłego roku. Choć w sumie w różnych konfiguracjach i tak o nich na stronie piszę. Tak czy siak z okazji Dnia Zakochanych łapcie kolejną dziesiątkę obrzydliwych produkcji! A po drodze zerknijcie na część 1! 

TOP 10 STANLEYA: Najbardziej obrzydliwe filmy na świecie! (CZĘŚĆ 1)


10.PIŁA 4 (2007, reż. Darren Lynn Bousman)

No, im dalej tym gorzej. Czwarta część serialu Piłą zwanego zaczyna się od apetycznej autopsji Jigsawa wyjęcia jego mózgu i rozcinania wnętrzności. A potem jest już tylko lepiej. Nie polecam jednak oglądać jeśli się poprzednich nie widziało, bo można się lekko pogubić w wątkach. Czyli coś lekkiego na otwarcie dziesiątki).


9.HOSTEL, CZĘŚĆ II (2007, reż. Eli Roth).

Jeszcze więcej absurdu i czarnego humoru i jeszcze więcej krwawej łaźni. Udało się. Eli Roth przebił swój niesławny film drugą częścią. Może tkwi to także w fakcie, że torturowane są tam młode dziewczęta? Tak czy siak film spełnia wszystkie kryteria by tu trafić: wzbudza grymas obrzydzenia na twarzy, szokuje dla samego szokowania, ocieka ludzkimi wydzielinami. Jest tym samym dla swojej serii czym była dla jej twórców Piła 4. Paskudnym ekstremum.


8.CHIRURGICZNA PRECYZJA (2012, reż. Richard Bates Jr)

Sporo krwawych ładnych wizji i świetnie dobranych kolorów. Ten filmowy eksperyment to chore fantazje głównej bohaterki marzącej o karierze chirurga. Znamienne jest tu pojawienie się MILF-owatej Traci Lords i ekscentrycznego Johna Watersa, reżysera kolejnej pozycji na liście. Makabra, groteska i obrzydlistwa w cudnej formie. Endżoj!


7.MANIAK (1980, reż. William Lustig).

O takich panach jak ten Slayer piosenki pisze. Frank Zito to psychol owładnięty manią zabijania pięknych, młodych kobiet.Film szokuj po dziś dzień, i doczekał się nawet nowego spojrzenia w oku 2012 z Eljiah Woodem w roli tytułowej. Warto sięgnąć po obie wersje!

6.AMERICAN MARY (2012, reż. Jen Soska, Sylvia Soska).

Jeśli podobały Wam się takie filmy jak Patologia czy Excision to ten także powinien Wam przypaść do gustu jako, że opowiada o pewnej dziewczynie będącej na studiach medycznych, zajmującej się jakże milusim eksperymentowaniem na ludziach. W roli głównej Katherine Isabelle znana z serialu Hannibal.

5.PLUJĘ NA TWÓJ GRÓB (1978, reż. Meir Zarchi).

Klasyk „rape and revenge”. Schemat jest prosty i następujący: panna zostaje zgwałcona przez zwyroli, panna ogarnia się po traumie, panna łapie zwyroli i robi z nich sieczkę na różne sposoby. To takie ostrzeżenie, że kobiety wcale słabe nie są i jak się wkurwią to „Run! Forest! Run!” W 2010 doczekaliśmy się rimejku znanego u nas pod tytułem „Bez litości”. Oba warto zobaczyć, niszczą mózgi w 5 minut!


4.BLADY STRACH (2003, reż. Alexandre Aja).

Francja po raz pierwszy! Kraj Gojiry i black metalowej awangardy lubuje się w ekstremie! To o wiele ciekawsze dzieło niż te z oczka niżej. Dwie przyjaciółki, jeden porywacz. Czy Marie uratuje swoją kompankę? No jak widzicie po plakacie pokojowo nie będzie. Bardzo ciekawy i nieszablonowy slasher.

3.GUROTESUKU (2009, Kôji Shiraishi).

Łatwiej Wam będzie znaleźć wpisując „Grotesque”. Choć w sumie to nie polecam szukać bo, im wyżej w tym zestawieniu tym gorzej. Pozostałe pozycje to pikuś przy tym co tu się dzieje. Mamy parkę, która budzi się w piwnicy i mamy sadystę, który zrobi wszystko by się z nimi zabawić. Już plakat zdradza co się będzie działo. Każdy, co wie, cóż znaczy słowo „dimsmember” powinien jakoś na ten film zareagować. Polecam trzymać blisko wiadro, bo wymioty gwarantowane.


2.FRONTIERE(S) (2007, reż. Xavier Gens).

Francja po raz drugi! Zatrzymamy się przy niej na dłużej bo powstają tam naprawdę chore gówna! Tematem tego filmu są neonaziści kanibale, dodajmy do tego kobietę w ciąży, której dziecko ma przedłużyć żywot rodu owych stworów. Brzmi idiotycznie i jest idiotyczne. Ale twórcy prześcigają się w pokazaniu na ekranie bardzo topornego gore więc maniacy takich rzeczy powinni się ucieszyć. Stanowczo nie jest to dobry film, ale ze względu na swoją zawartość przemocy i gore ma wysoką miejscówkę w rankingu.


1.SLAUGHTERED VOMIT DOLLS (2006, reż. Lucifer Valentine (he, he, Valentine!)).

Kategoria? Horror, XXX. Ksywa reżysera co najmniej groteskowa. Ponoć ten pan chciał dać światu nowy gatunek. Vomit gore. No to będzie rzyganie do kibla. Nie tylko Wy będziecie zwracać, bohaterka też. To film od zwyrola dla zwyroli. Oczy Was od tego rozbolą a mózg zamieni się w papkę. A do obczajenia jeszcze „ReGOREgitated Sacrifice” z 2008 i „Slow Torture Puke Chamber” z 2010. Wielka moja „miłość” do tych tytułów. Sam lepszych bym nie uknuł. Miejsce pierwsze jak najbardziej zasłużone.

Reklamy

Stanley

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: