google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

AMOV PRZEDSTAWIA: NAJLEPSZE KINÓWKI DRAGON BALL!

AMOV PRZEDSTAWIA: NAJLEPSZE KINÓWKI DRAGON BALL!
Reklamy

dragon-ball-super-broly-post-1

Japońska premiera najświeższej kinówki z cyklu Dragon Ball za nami! Tym razem główny kanon został uzupełniony o odświeżoną historię fillerowego bohatera – Broly’ego. Kultowa postać od lat ma rzeszę oddanych fanów, a najnowsza produkcja z jego udziałem zyskała sobie przychylne recenzje widzów i krytyków. Z tej okazji warto przypomnieć sobie najlepsze kinówki ze świata tej kultowej animacji. Zapraszam!

screenshots-ova-dr-raichi

1.PLAN ZNISZCZENIA SAIYAN (1993)

Dr Raichii jest jedynym Tsufulem, któremu udało się przeżyć zagładę ich rasy. Poprzysięga zemstę i opracowuje plan anihilacji Saiyan, którzy byli odpowiedzialni za pożogę na jego rodzinnej planecie. Ofiarą intrygi staje się Bogu ducha winien Goku i ci z jego przyjaciół, w których żyłach płynie Saiyańska krew. W 2010 roku powstała japońska wersja (tak, istnieją też inne – unikajcie wersji anglojęzycznych) zremasterowana na nowo i… bardzo okrojona względem pierwowzoru. Najlepiej zapoznać się z wersją pierwotną (rocznik 1993), która zawiera dużo lepszą ścieżkę dźwiękową i zdecydowanie większą dramaturgię.

latestsdad

2.HISTORIA TRUNKS’A (1993)

Odcinek specjalny, który przedstawia historię życia Future Trunksa ze świata zdziesiątkowanego przez mordercze androidy #17 i #18. W tej wersji rzeczywistości bohaterowie drużyny Z są martwi, a świat pogrążony jest w ruinie. Jego najlepszym przyjacielem i mentorem jest Gohan z którym staje do nierównej walki z zagrożeniem. Pomimo faktu, że historia jest zdecydowanie mroczniejsza i bardziej dramatyczna od standardowej zetki, doczekała się wydania papierowego, licznych źródeł uzupełniających i gry komputerowej.

41

3.LEGENDARNY SUPER-SAIYAN (1993)

Napakowany brokuł w natarciu!  Paragas, jeden z ocałych saiyan przybywa na ziemię w poszukiwaniu Vegety, księcia swojego ludu, aby odbudować potęgę swojej rasy i zmierzyć się z wielkim zagrożeniem w postaci legendarnego wojownika. W tym celu drużyna Z udaje się na odległą planetę i wpada w sidła intrygi mającej na celu pozbycia się naszych bohaterów. Brolly – syn Paragasa – okazuje się legendarnym Super Saiyaninem, którego moc przekracza wszelkie wyobrażenie. Ma awersję do Goku (właściwie Kakarotto), który był wynikiem jego dziecięcej traumy. Rozpoczyna się mordercza walka z niepoczytalnym przeciwnikiem.

dbcooler01-a15c837efb6f9d221b684917394479bb-1200x600

4. ZEMSTA COOLER’A (1991) I POWRÓT COOLER’A (1992)

Starszy brat Friezera postanawia pomścić swój ród. Wyrusza wraz ze swoimi sługusami na Ziemię, gdzie planuje zemstę na Goku i spółce. Po ciężkiej walce ponosi porażkę i zostaje uznany za martwego. Jego umysł przetrwał mordercze starcie i połączył się z inteligentną maszyną, za pomocą której absorbuje mechaniczne części z galaktyki i postanawia podbić Nową Namek tworząc armię swoich klonów. Do walki z zagrożeniem kolejny raz staje drużyna Z.

3440613-broly_dragon_ball_super_the_movie_2018_by_alejandrors23-dcgtjl5

5.BROLY (2018)

Czy nowa historia kultowej postaci robi takie wrażenie jak ta pierwotna? Pewnie nie – stanowi jednak doskonałe wprowadzenie do kolejnego cyklu serialu animowanego (z przecieków wynika, że prace już trwają – Toei Animation – tym razem nie dajcie dupy). Jednak to nie Broly jest najmocniejszym punktem najnowszego filmu Dragon Ball, a otwierająca produkcję retrospekcja, która rozszerza nam kontekst relacji między Saiyanami a demonicznym Lordem Friezerem. Poznajemy również wczesne lata życia Goku i historię jego rodziców. Pozycja obowiązkowa!

 

Łukasz "Amov" Jefimow

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: