Reklamy

TOP 10 STANLEYA: Najlepsze nowe seriale w roku 2018!

TOP 10 STANLEYA: Najlepsze nowe seriale w roku 2018!

Podsumowań nadszedł czas. I znowu przychodzi mi zmierzyć się z zadaniem bardzo trudnym i wybrać z całej masy nowych seriali 10, które moim skromnym zdaniem były w ostatnich miesiącach po prostu najlepsze. Tak więc bierzcie i oglądajcie z tego wszyscy, szczególnie, że część produkcji jest limitowana, co oznacza, że szybko je pochłoniecie, a i kontynuacji się „obawiać” nie musicie. Zapraszam do czytania! 

OBADAJCIE TEŻ: TOP 10 STANLEYA: Najlepsze seriale kontynuowane w roku 2018!

10.EVERYTHING SUCKS! (Netflix) Ten ranking dowodzi, że się zestarzałem i coraz bardziej podchodzą mi produkcje po prostu obyczajowe, a już szczególnie kiedy widzę w nich odbicie siebie z dzieciństwa. Okazuje się, że amerykańskie dzieciaki z lat 90-tych wielce się ode mnie nie różniły, też miały rozbite rodziny, dokuczano im, przeżywały swoje pierwsze miłosne wzloty i upadki oraz mówiły słowa, których potem mocno żałowały. Serial się z dużym odzewem u nas nie spotkał, ale moim zdaniem jest uroczy i przyjemny i jeśli kochacie „najntisy” to się za niego zabierzcie!

9.BARRY (HBO). Pomysłodawcą tego serialu jest odtwórca głównej roli – Bill Hader (znany chociażby z kultowego The Office). To czarna komedia, w której zawodowy zabójca, tytułowy Barry, odkrywa, że zamiast zabijać na życzenie wolałby zarabiać na życie będąc aktorem teatralnym. Rzecz w tym, że nie tak łatwo jest się odciąć od dawnej działalności, kiedy się pewnych spraw jeszcze nie zakończyło. Serial praktycznie do pochłonięcia na raz, pozostawiający lekki niedosyt dzięki czemu czekam na kolejny sezon.

8.KIDDING (HBO). Jim Carrey w roli familijnego komika, który próbuje poskładać swoje życie po wypadku, w którym zginął jego syn. Zaskakująco świeże potraktowanie konwencji komediodramatu, pod czujnym okiem reżyserskim Michaela Gondry’ego (Zakochany bez pamięci), którego „odrealnienie” bardzo w tym serialu czuć. Jeśli lubicie śmiać się przez łzy, to koniecznie musicie zapoznać się z tą nietuzinkową historią. A Carrey za rolę Pana Pickelsa zdecydowanie zasługuje na deszcz nagród.

7.CASTLE ROCK (HBO). Wszystko co dzieje się w Castle Rock jest wariacją na temat tego co wykreował Stephen King. Postacie noszą znajome nazwiska, widzimy lokacje, które kiedyś już zdecydowanie gdzieś nam się o oczy obiły. Być może serial nie miał zbyt fortunnego finału (widzowie spodziewali się odpowiedzi przynajmniej na część pytań), ale za to nadrabiał klimatem i obsadą i całym tym pokręconym plotem. A odcinek z Sissy Spacek w centrum wydarzeń to prawdziwe mistrzostwo świata!

6.THE END OF THE F***ING WORLD (Netflix). Yup, ten serial miał premierę w styczniu ubiegłego roku. Z miejsca zyskał zagorzałych fanów jak i dość zatwardziałych przeciwników, którzy nic w nim ciekawego nie zauważyli. Mi ta produkcja skojarzyła się z produkcjami, w której bohaterowie przechodzą przyspieszony kurs dojrzewania, a do tego dzielą podobny światopogląd na niektóre rzeczy co ja. Do tego klimat Prawdziwego romansuUrodzonych morderców. Tylko cholernie się boję drugiego sezonu, uważam, że pierwszy skończył się w idealnym momencie.

5.CHILLING ADVENTURES OF SABRINA (Netflix). Tegoroczne zestawienie jest utrzymane w dość ociężałym klimacie, więc na miejscu piątym znalazła się czysto rozrywkowa Sabrina. Oczywiście cała ta szatańska otoczka robi swoje, a serial zdecydowanie jest przeznaczony dla widza dojrzewającego, a i dorosły, szczególnie zakochany w horrorach z lat 80-tych i 90-tych znajdzie tu dużo dla siebie. Niby od twórców Riverdale, a bardziej sensowne, choć przecież mocno magiczne. Czekam z niecierpliwością na sezon drugi!

4.ŚLEPNĄC OD ŚWIATEŁ (HBO). Adaptacja prozy Żulczyka przeniosła nas do zgniłej, zdemoralizowanej „Warszawki”, którą jak najszybciej chciałby zostawić za sobą główny bohater imieniem Kuba. Niestety Kuba jest dilerem, a kto raz wszedł w handel dragami już zawsze będzie z tym kojarzony. Nie jest to serial perfekcyjny, jest w nim kilka potknięć, a Nożyński dla niektórych jest srogim drewniakiem. ale to i tak jest jeden z najlepszych polskich seriali ever, którego śladem powinny iść inne produkcje. A Frycz zagrał zdecydowanie Skurwiela Roku.

3.MANIAC (Netflix). Serial z Emmą Stone i Jonahem Hillem utrzymany w klimacie Black Mirrror? Kupiło mnie to z miejsca, choć muszę przyznać, że produkcja ruszyła w zupełnie innym kierunku niż się spodziewałem. To był cholernie dziwny serial z pokręconymi bohaterami nie tylko głównymi, ale też badającymi ich zachowanie. Do tego chemia między Stone i Hillem była bardzo wiarygodna. Wydaje mi się, że ten serial nie został aż tak należycie doceniony jak na to zasłużył. Dlatego dla mnie jest to zeszłoroczne podium.

2.OSTRE PRZEDMIOTY (HBO). Jak widzicie w tym roku produkcje znajdujące się w ofercie HBO (niekoniecznie będące przezeń wyprodukowane) wyrównały się z netflixowymi. Na miejscu drugim znalazła się serialowa adaptacja powieści Gillian Flynn (Zaginiona dziewczyna) z Amy Adams w roli dziennikarki uzależnionej od alkoholu i okaleczania się. Camille powraca do rodzinnego miasteczka by na własną rękę zbadać sprawę morderstwa młodych dziewczyn. Wraca też do swojego dawnego domu, w którym nie zostaje przyjęta zbyt ciepło… Serial wyreżyserował Jean-Marc Vallée, któremu zawdzięczamy sukces Wielkich kłamstewek. Ciężki, powolny dramat z elementami thrillera. Czułem fizyczny i psychiczny ból głównej bohaterki. A finał stłukł mi czachę w drobny mak.

1.NAWIEDZONY DOM NA WZGÓRZU (Netflix). Mike Flanagan wyreżyserował swego czasu całkiem niezły horror Oculus i nieco mniej udane Zanim się obudzę Ouija: Narodziny zła. Przyznam szczerze, że nie sądziłem, że Dom będzie aż tak wciągający, mimo niespiesznego tempa i scenach w dużej mierze budowanych na dialogach i różnych perspektywach tych samych wydarzeń. Tymczasem Dom stał się mega hitem, z rewelacyjnym, powalającym twistem w środku i dość polaryzującym widzów finale. Jeśli jednak miałbym wskazać serial, który będzie mi się kojarzyć z rokiem 2018 najbardziej to byłby to właśnie ten.

Reklamy

Stanley

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: