Reklamy

AMOV PRZEDSTAWIA: ZRYCI BOHATEROWIE ŚWIATA CZARODZIEJÓW (CZĘŚĆ 2)

AMOV PRZEDSTAWIA: ZRYCI BOHATEROWIE ŚWIATA CZARODZIEJÓW (CZĘŚĆ 2)

entertainment-2016-01-voldemort-harry-potter-main

Świat magii jest długi i szeroki. Pomijając główny kanon otrzymaliśmy filmy o Fantastycznych Zwierzętach, sztukę teatralną i liczne (mniej lub bardziej spójne) wypowiedzi autorki serii o Harrym Potterze, dotyczące postaci, stworzeń i lokacji z uniwersum. Opierając się na tych źródłach przygotowałem kolejną część cyklu o zrytych bohaterach świata magii – zapraszam! 

scorpius-draco-feature

6.SCORPIUS MALFOY

Kolejny blondas w rodzinie Malfloy’ów. Jeden z głównych bohaterów (mocno dyskusyjnej ) sztuki Harry Potter i Przeklęte Dziecko. Kujon, który pod wpływem szemranego towarzystwa (Albus Potter) zyskuje zdolność do pakowania się w kłopoty przy każdej nadarzającej się okazji. W szkole był obiektem drwin i plotek – mówiono, że jest nieślubnym potomkiem samego Lorda Voldemorta (Zaraz, zaraz… ile lat miała jego matka, aby mógł tego dokonać za życia? Zamiłowanie Czarnego Pana do nieletnich czarodziejów jest na tym etapie bardzo niepokojące). Upodobał sobie podróże w czasie przy użyciu gadżetu, jakim dysponowała Hermiona w Więźniu Azkabanu (z innej beczki – czy jakieś magiczne służby nie mogły go użyć, by wykończyć Voldemorta… czy ja właśnie szukam logi w świecie magii? Nooo… na co to komu?).

facebook_Lxcvo

7.JĘCZĄCA MARTA

Duch młodej dziewczyny, zamordowanej przez Bazyliszka w Hogwarcie (gdyby ktoś miał wątpliwości, czy aby szkoła magii spełnia jakiekolwiek standardy bezpieczeństwa). Za życia miała dręczycielkę – Oliwię Hornby – którą pośmiertnie prześladowała pod postacią ducha (następnie dostała zakaz zbliżania od Ministerstwa Magii…  noż k***wa mać! Mają paragrafy na duchy, a jak zalągł się wąż w piwnicy to zamiatamy pod dywan, tak?). W kolejnych latach znalazła kreatywne hobby – podglądanie prefektów w ich łazienkach. Jedną z jej ofiar był sam Harry Potter, który podczas kąpieli odkrywał sekrety złotego jaja… nie pytajcie.

16-7

8.HAGRID

Alkoholik, recydywista, miłośnik dzikich zwierząt i gajowy Hogwartu. W młodości został oskarżony o otwarcie komnaty tajemnic i wylany ze szkoły pomimo braku dowodów (czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że demokratycznie wybrany rząd świata magii jest nieudolny i pozbawiony jakichkolwiek sensownych narzędzi do sprawowania pieczy nad władzą sądowniczą? Grindelwald na prezydenta!). Pomimo braków w wykształceniu, mętnej, kryminalnej przeszłości był jednym z najbardziej zaufanych współpracowników dyrektora Hogwartu – Albusa Dumbledore’a, który to upodobał sobie wykorzystywanie do granic możliwości zasobu ludzkiego i wielokrotnie wysyłał brodatego biedaka na samobójcze misje w imieniu szkoły.  PS I oni byli tymi dobrymi? Ha, ha, haaa… dobre żarty!

lb-ralph-fiennes-spiller-lord-voldemort-i-filmen-harry-potter-and-the-deathly-hallows-part-2

9.VOLDEMORT

Naprawdę nazywał się Tom Marvolo Riddle. Pomimo faktu, że od najmłodszych lat sprawiał wrażenie kompletnie wypranego z jakiegokolwiek poczucia moralności socjopaty, uznano (Dumbledore – a kto inny?), że nie ma najmniejszych podstaw aby nie wpuścić młodzieńca do szkoły magii i czarodziejstwa. Miał dobre serce! Uwolnił samotnego bazyliszka z komnaty tajemnic, był tak wrażliwy, że obdarzał przedmioty fragmentami swojej duszy, a jego dziennik służył jako oparcie zagubionej w szkolnych realiach Ginny Weasley. Po zakończeniu edukacji próbował znaleźć swoje miejsce w świecie – ponosił klęskę za klęską (aplikował między innymi na stanowisko nauczyciela obrony prze czarną magią). Sfrustrowany i zdesperowany zebrał armię czarodziejów, by zdobyć władzę i poprowadzić czysto krwistych magów do władzy nad światem (brzmi trochę jak biografia pewnego Austriackiego malarza). Jego głównym przeciwnikiem stał się mały chłopiec, który to przeżył jego śmiercionośny atak, a rykoszet pozbawił cielesnej powłoki Czarnego Pana. Następnie rok w rok, niczym Gargamel w pogoni za smurfami, próbował zemścić się na młodocianym Potterze… bez większego rezultatu. O jak ja nie cierpię tych przeklętych Smurfów!

WierzbaBijąca1

10.WIERZBA BIJĄCA

Tak… pomysł, aby posadzić mordercze drzewo pod szkoła pełną nieodpowiedzialnych, lekkomyślnych i nieukształtowanych małoletnich czarodziejów to genialny plan! Co złego mogło się stać, prawda? Dumbledore wielokrotnie udowadniał, że piastowany urząd dyrektora szkoły należał mu się jak nikomu innemu! W kolejnej części zestawienia, podsumujemy najlepsze dokonania dyrektora placówki – ten cyniczny i bezwzględny manipulator zasługuje na osobny artykuł.

 

Reklamy

Łukasz "Amov" Jefimow

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: