google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

AMOV PRZEDSTAWIA: ZRYCI BOHATEROWIE STAR WARS (NOWY KANON) CZ. 2

AMOV PRZEDSTAWIA: ZRYCI BOHATEROWIE STAR WARS (NOWY KANON) CZ. 2
Reklamy

blackkrrsantan-e1423680759620

Dzieje się! Od czasu finansowej klapy Solo drastycznie uległa zmianie dotychczasowa polityka Disney’a. Jakiś czas temu zapowiedziano pierwszy serial aktorski w świecie Star Wars , który opowie nam o przygodach enigmatycznego Mandalorianina. Teraz pojawiła się informacja, że w planach jest kolejna produkcja tego typu. I to nie byle jaka! Zobaczymy w niej przygody kapitana Cassiana Andora, bohatera pierwszego spin-offa ze świata Star Wars – Łotr 1. Z tej okazji przygotowałem kolejną część zestawienia o zrytych bohaterach z nowego kanonu. Zapraszam!

Black-Krrsantan

1 Black Krrsantan

Szczerze? Czy drugoplanowa postać z rasy wookie ma jakiś interesujący charakter? Głębię? Wprowadza istotne zmiany do fabuły komiksów z serii Dr Aphra? Nie… Nic z tych rzeczy. Czarny wookie-wojownik z wyczesanym pancerzem i złowrogą szramą na pysku jest tak zaj***sty, że nie potrzebuje żadnego uzasadnienia fabularnego (tak, tak – autor wpisu lubi dobry design postaci). Ba! Trzymał się z Boba Fett… na tym etapie jego za***tość przyczyniła się do eksplozji planety Alderaan. Od dawna przeczesuję sieć w poszukiwaniu t-shirtów z jego wizerunkiem!

null

2 Cassian Andor

Kapitan Sojuszu żył w okresie galaktycznej wojny domowej. Poznajemy go w filmie Łotr 1, gdzie podejmuje się misji przechwycenia na rzecz rebelii planów Gwiazdy Śmierci. Jest żywym przykładem maksymy „cel uświęca środki”. Nie boi się ubrudzić rąk, ponad wszystko ceni rozkazy przełożonych i pokazuje nam, że Rebelia również korzysta z nieczystych zagrywek. Obecnie planowany jest serial aktorski o losach Cassiana – niestety, na obecnym etapie nie znamy żadnych szczegółów dotyczących produkcji.

www.cbr_.comStar-Wars-Darth-Vader-and-ee2a8dadcd8bb639be07c30c7903f95bcc94178c

3 Kirak Infil’a

Tajemniczy Jedi-banita, który ma wątpliwą przyjemność poznać na własnej skórze determinację i siłę Lorda Vadera. Ponadto kryształ jego miecza zasilił nową zabawkę pupilka Imperatora. Na temat postaci wiemy bardzo niewiele. Żył w odosobnieniu i nie podlegał bezpośrednim rozkazom Zakonu. Jego najważniejszym celem był rozwój w sztukach walki mieczem świetlnym. Na przestrzeni lat rycerze Jedi pobierali u niego nauki w tym zakresie.

o9ag4xxwvvuw

4 Odrodzony Darth Maul

Bohater uśmiercony w epizodzie I zostaje przywrócony do życia za sprawą serialu Wojny Klonów. Przyznaję – miałem bardzo mieszane uczucia. Nie chodzi nawet o cudowne ocalenie ze szponów śmierci – umówmy się – wiele razy byliśmy świadkami zdecydowanie bardziej absurdalnych rozwiązań w rozmaitych wytworach kultury popularnej. Chodzi o charakter mrocznego Sith’a. Nagle z milczącego i wyrachowanego zabójcy (co było najmocniejszą strona postaci) dostajemy jęczącego upiora w operze, który… postanawia zejść na drogę przestępczości. Nawet entuzjaści takiego rozwiązania przyznają, że cały potencjał został zmarnowany w Rebeliantach. Ile jeszcze razy twórcy będą bezlitośnie poniewierać truchłem Maula? PS Od czasów poniewierania i eksploatowania do granic absurdu Eddie’ego Brocka – pierwszego nosiciela Venoma w świecie Marvel Comics – określiłem ten proces mianem „gargamelizacji postaci”.

ahsoka-bendu-star-wars-rebels-filoni

5 Bendu

Tajemnicza postać, balansująca pomiędzy jasną i ciemną stroną mocy. Jego rasa i pochodzenie nie są znane. Poznajemy go w produkcji animowanej Rebels, gdzie udziela pokrętnych rad i wskazówek bohaterom serialu. Jego postawa jest niejednoznaczna, a stosunek do galaktycznej wojny domowej wydaje się obojętny. PS Mam nieodparte wrażenie, że był wzorowany na Drzewcu z Władcy Pierścieni.

Łukasz "Amov" Jefimow

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: