Reklamy

Nie tylko The Walking Dead, czyli inne ciekawe seriale z zombiakami!

Nie tylko The Walking Dead, czyli inne ciekawe seriale z zombiakami!

Wczoraj zakończyła się emisja 4-go sezonu Fear The Walking Dead, a już niedługo będziemy mogli skonfrontować się z 9-tym (!!!) sezonem The Walking Dead. Jeśli nie przekonują Was obie produkcje, a mimo tego szukacie produkcji w „zombie klimatach” to ten wpis jest dla Was! Zaznaczam jedynie, że wybrałem tytuły nieoczywiste i nie trzymające się sztywno ram horrorowej konwencji. Nie zdziwię się też, jeśli nie wszystkie tytuły uznacie za stricte poświęcone zombiakom, ale nie taki był zamysł tego artykułu. Tak czy siak bierzcie i oglądajcie z tego wszyscy! 

Z NATION (4 SEZONY). Serial ze znacznie niższym budżetem od TWD, oferujący jednak znacznie więcej bezpretensjonalnej rozrywki i całkiem niezłego poczucia humoru. Jest więc walka o przetrwanie, krwawe sceny i dramatyczne momenty, ale nie brakuje rozbrajających scen rodem z czarnych komedii. Już niedługo sezon 5, także serial trzyma się całkiem dobrze, sądzę, że warto poświęcić mu czas i zaprzyjaźnić z o wiele bardziej niekonwencjonalnymi bohaterami od Ricka i spółki.

iZOMBIE (4 SEZONY). Główna bohaterka próbuje pogodzić się z faktem, że jej życie już nigdy nie będzie takie samo odkąd stała się zombie. Nie poddaje się jednak zabójczym instynktom i postanawia dalej wieść (nie do końca) normalne życie. Zatrudnia się u koronera co znacznie ułatwia jej zdobywanie „pożywienia”. Liv szybko odkrywa, że wcinając ludzkie mózgi zdobywa wiedzę na temat… ostatnich chwil przed śmiercią ofiary. 5 sezon jest przewidziany na przyszły rok. Smakowita produkcja zarówno dla fanów grozy, seriali komediowych jak i procedurali. Mniam, mniam.

IN THE FLESH (2 SEZONY). Jeśli nie przeszkadza Wam to, że serial został brutalnie anulowany i część wątków po prostu się urywa i nigdy nie zostanie wyjaśniona to łapcie się za ten serial, bowiem jest bardzo dobry i to z dramatycznego punktu widzenia. Rządowe rozporządzenie o przywróceniu do społeczeństwa nieumarłych i pokazaniu im jak odnaleźć się między „zwykłymi” ludźmi jest tu puntem wyjścia do intrygującej historii. U nas serial bardzo słabo rozpoznawalny, a zdecydowanie wart uwagi.

POWRACAJĄCY (2 SEZONY). Produkcja z lat 2012 – 2015 rodem z Francji. Akcja rozgrywa się w górskim miasteczku, a martwi bohaterowie nie są świadomi tego, że stali się nieumarłymi. Ponownie punktem wyjścia jest tu bardziej dramat niż horror. Wersja amerykańska miała miejsce roku 2015 i została dość mieszanie przyjęta kończąc się na jednym sezonie. Francuski pierwowzór zdecydowanie warto zobaczyć chociażby ze względu na typowo europejski klimat.

SANTA CLARITA DIET (2 SEZONY). Och, to jest jeden z moich ulubionych seriali komediowych na Netflixie. Drew Barrymore i Tymothy Olyphant wcielają się w małżeństwo sprzedające nieruchomości. W wyniku kontaktu z czymś paskudnym główna bohaterka odkrywa, że jest martwa i głodna ludzkiego mięsa. Tym samym rozpoczyna się seria dość paskudnych, krwawych i przezabawnych perypetii, w które zaangażowani są też córka Hammondów i ciapowaty syn sąsiadki. Spodziewałem się o wiele mniej refleksyjnej rozrywki, tymczasem między wierszami otrzymałem kilka zacnych wniosków na temat kondycji naszego gatunku. Serdecznie polecam!

Reklamy

Stanley

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: