google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

AMOV PRZESTAWIA: ZRYCI BOHATEROWIE STAR WARS (NOWY KANON)

AMOV PRZESTAWIA: ZRYCI BOHATEROWIE STAR WARS (NOWY KANON)
Reklamy

STWVADER2015013_DC21-1536x864-337761377589

W przyszłym roku pojawi się ostatnia część nowej trylogii. W drodze jest nowy serial animowany, a spin-offy stoją pod znakiem zapytania…

Nadszedł czas postawić pytanie, czy obecny kanon podąża we właściwym kierunku? Serial Rebels (zdaniem wielu) jest be, ponieważ dziecinny i nie tak ujmujący jak The Clone Wars. Nowe filmy dzielą fanów na pół, a stare nerdy płaczą za utraconymi bohaterami expanded universe. Umówmy się – niepowtarzalny klimat Star Wars to w dużej mierze wyraziste i nietuzinkowe postacie, które nadają odpowiedniego charakteru odległej galaktyce, a tych (bez względu na to w którą stronę podążą historia) nie brakuje. Przedstawiam mój top 5 zrytych postaci nowego kanonu. Zapraszam!

Star_Wars_Darth_Vader_3_Cover.jpg

Droidy 0-0-0 i BT-1

Odpowiedniki C3PO i R2D2 w służbie ciemnej strony mocy! 0-0-0 jest droidem protokolarnym, specjalizującym się w… torturach, natomiast BT-1 jest ekspertem w dziedzinie totalnej demolki. W czasie galaktycznej wojny domowej dostali się we władanie samego Lorda Vadera.

tumblr_o0r9k6av2A1u8kt7do5_1280

Przygody makabrycznego duetu poznanie między innymi w serii komiksów (z dużą dawką świetnego, czarnego humoru) Dr Aphra, oraz Darth Vader.

star_wars_aphra_-_h_-_2016

2 Dr Aphra

Lara Croft w świecie Star Wars? Proszę bardzo! Nieprzewidywalna pani archeolog eksploruje najbardziej zagadkowe i niebezpieczne miejsca odległej galaktyki. W trakcie swoich licznych przygód wpadła na samego Dartha Vadera….

Vader_hoists_Aphra_Quarantine_World_III

Jak potoczyły się jej dalsze losy? Czy przeżyła „współpracę” z mrocznym Lorda Sith? Wszystkiego dowiecie się z rewelacyjnej serii komiksów o jej przygodach. Przyznaję – jest jedną z najciekawszych i najbarwniejszych postaci nowego kanonu i aż prosi się o przeniesienie na duży ekran!

k2s0

3 K-2SO

Dawny imperialny droid strażniczy, który po przeprogramowaniu służył sojuszowi w trakcie trwania galaktycznej wojny domowej. Skutkiem ubocznym takiego stanu rzeczy była rozbudowana wolna wola, co zaowocowało niecodziennym stylem bycia i masą zabawnych sytuacji z jego udziałem.

tumblr_ok37mgV8fb1t7b5qro1_1280

Zadebiutował w filmie Łotr 1, gdzie z grupą rebeliantów próbuje wykraść plany Gwiazdy Śmierci z planety Scarif. Jego przyjacielem i najbliższym współpracownikiem był Cassian Andor, kapitan w siłach zbrojnych rebelii. Twórcy Star Wars mają szczęście do droidów – jest jednym z najciekawszych przedstawicieli swojego gatunku, którego dalsze losy poznacie w pierwszym spin-offie nowego kanonu.

9e5e92b8ae927cd7b4a64d20f3eb01b31a5960bf_hq

4 Thrawn

Mężczyzna z tajemniczej rasy Chissów, który pod wpływem wielu wydarzeń dołączył do struktur Galaktycznego Imperium i stał się wielkim admirałem. Wyróżniała go wysoka inteligencja i analityczny umysł. Jest to jedna z postaci, która przetrwała „czystkę” starego kanonu i dołączyła do nowego z lekko zmodyfikowaną historią.

pobrane

Jego losy poznamy w serialu Rebels – jednak umówmy się – jest to dzieło skierowane dla młodszego odbiorcy. O tym jak poznał Anakina Skywalkera, dołączył do imperium i (mimo panującego rasizmu dla nie-ludzi) zaszedł tak daleko w jego strukturach, dowiecie się z serii książek Thrawn, których autorem jest zasłużony dla świata Star Wars Timothy Zahn.

The-Inquisitor_38078668

5 Wielki Inkwizytor

Inkwizycja była przynależną do imperium organizacją, która powstała by tępić niedobitki po zakonie Jedi. Na jej czele stał anonimowy Wielki Inkwizytor, który był pod bezpośrednimi rozkazami Lorda Vadera. Szczegóły jego życia nie są znane – wiadomo, że dawniej był członkiem zakonu Jedi i pełnił rolę strażnika świątyni.

Star-Wars-Darth-Vader-6-the-Grand-Inquisitor-vs-Darth-Vader

Cechuje go dyscyplina, nienaganne maniery i wyrachowanie, a także wielki żal do jednej z mistrzyń Jedi… Zadebiutował w serialu animowanym Rebels. O innych przygodach i walce z rodzącą się rebelią dowiecie się z licznych komiksów i książek.

Łukasz "Amov" Jefimow

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: