google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

AMOV PRZEDSTAWIA: ZRYTE SYMBIOTY ŚWIATA MARVELA!

AMOV PRZEDSTAWIA: ZRYTE SYMBIOTY ŚWIATA MARVELA!
Reklamy

anti-venom-anti-venom-marvel-komiksy-simbiot

Premiera filmu Venom w reżyserii Rubena Fleischera tuż, tuż. Symbioty wizualnie przypominają zryte potwory rodem z sennego koszmaru. Kiedy dochodzi do fuzji z nosicielem – najczęściej socjopatą, psycholem lub seryjnego mordercą – rodzi się prawdziwy demon…. W oczekiwaniu na nadchodzącą produkcję postanowiłem prześwietlić najbardziej interesujące z tajemniczych, kosmicznych pasożytów, oraz ich inkarnacje Zapraszam!

marvel-anti-venom-statue-feature-300552-2

1 Anti-Venom

Negatyw kultowego Venoma i jeden z najciekawszych symbiotów, jakich nosicielem był nieszczęsny Eddie Brock. Powstał w wyniku połączenia białych krwinek swojego gospodarza z kosmicznym pasożytem. Poza nadludzką siłą, możliwością kamuflażu, odpornością na trucizny, srtata-tata (tak, trochę tego za wiele) posiadał wyjątkową zdolność – „leczył” innych nosicieli symbiotów, mutantów i… zwyczajnie chorych. O mały włos nie „uleczył” pajęczej mutacji Petera Parkera. Eddie Brock jako Anti-Venom, dotknięty wyrzutami sumienia i kompleksem mesjasza, próbował odkupić swoje winy i naprawić świat… tak, wyszło mu to jak zwykle. Postać tragiczna do kwadratu – scenarzyści kochają wycierać nim podłogę.

4291458-carnage_2_0_by_uncannyknack-d7dyeyq

2 Carnage

Wyrodny synalek Venoma i jeden z jego największych przeciwników. Nie odziedziczył po „ojcu” imponującej, monstrualnej muskulatury i przypominał czerwoną, anorektyczną wariację swojego przodka. Pozory mylą – każdy kolejny symbiot jest znacznie potężniejszy od poprzedniego. Jego nosicielem był Cletus Kassady – seryjny morderca o traumatycznej przeszłości. Zjednoczyli się podczas ucieczki Eddiego Brocka (szlag… on ma jakieś szczególny dar do sprawiania kłopotów – nawet jak tego nie chce) z więzienia. Posiadał wiele umiejętności Spider-Mana, takich jak wspinaczka po ścianach, nadludzki refleks i miotanie pajęczynami. Posiadał również zdolność wysysania płynów ustrojowych z innych istot. Przyjemniaczek…

IMG_0184

3 Toxin

Moda na sukces w wydaniu Marvel Comics. Tym razem prezentujemy „wnuka” Venoma. W przeciwieństwie do swojej zdegenerowanej rodzinki stoi na straży dobra. Nic dziwnego, skoro jego nosicielem jest Patric Mulligan – dobry gliniarz, wapniały człowiek. Posiadał (w znacznym stopniu zwiększone) zdolności swoich przodków i mógł imitować dowolny rodzaj ubrań. Jego charakterystyczną bronią były szpony, którymi rozprawiał się z przeciwnikami.

ZZZXX-1-

4 Zxzz

Prawdziwy unikat na liście – nasz milusiński upodobał sobie dietę z mózgów swoich posiadaczy. Standardowo posiadał umiejętność wtapiania się w otoczenie i zyskał liczne, nadludzkie moce. Jego historię znamy z alternatywnego świata X-Man, w którym to Xavier był wielkim mózgiem… Bone appetit!

small_636107208-640x308

5 Venom

Jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych przeciwników Spider-Mana! Czarny, lepiący się, napakowany do granic absurdu potwór. Imponującą sylwetkę dopełniał długi jęzor (tylko ja widzę wyraźne nawiązanie do basisty KISS?), ostre zęby i logo człowieka-pająka na klacie. Jego pierwszym*, ziemskim nosicielem był nieszczęsny Eddie Brock (*Spider-Man i Deadpool nosili jedynie kostium pokryty symbiotem, który zwiększał moc i nabierał cech posiadaczy). Przygody Eddiego, ogarniętego chęcią zemsty na Parkerze, który doprowadził do zrujnowania jego kariery zawodowej, we współpracy ze swoim kosmicznym przyjacielem poznacie w licznych komiksach i serialach animowanych. Solowy film o przygodach tej postaci pojawi się na ekranach kin już 5 października – trzymam kciuki!

Łukasz "Amov" Jefimow

One thought on “AMOV PRZEDSTAWIA: ZRYTE SYMBIOTY ŚWIATA MARVELA!

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: