google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

PREMIERA: THE INNOCENTS – KIEDY NIE JESTEŚ W SWOJEJ SKÓRZE

PREMIERA: THE INNOCENTS – KIEDY NIE JESTEŚ W SWOJEJ SKÓRZE
Reklamy

Jako pasjonat seriali science-fiction staram się nie opuszczać żadnego głośniejszego serialu zapowiadanego przez platformy streamingowe pokroju Netflixa czy HBO.

Już wkrótce na blogu pojawi się kilka zestawień takowych produkcji, także tych fantasy i grozy. Póki co chciałbym słów kilka poświęcić nowej produkcji oryginalnej Netflixa, o której było dość cicho w sieci. The Innocents przynajmniej po trailerze zapowiadało się na produkcję typową dla nastolatków lubujących się, dajmy na to, w The 100 czy Stranger Things. Po seansie muszę przyznać, że cała ta fabularna gmatwanina może też przypaść do gustu fanom nawet tak znakomitego serialu jak Dark. Co wyróżnia ten serial na tle pozostałych? Przeczytajcie!

Czy June jest zagrożeniem dla Harry’ego? Kto chce ich rozdzielić?

June i Harry to zakochani w sobie nastolatkowie, którzy postanawiają uciec ze swoich dysfunkcyjnych domostw. Bart June jest niepełnosprawny, stan zdrowia ojca Harry’ego można porównać do totalnego, katatonicznego oderwania od rzeczywistości. Zakochani chcą umknąć do Londynu, lecz szybko na swojej drodze napotykają na osobników, którzy chcą porwać dziewczynę. W wyniku szarpaniny dziewczyna dostaje ataku i… transformuje się w niedoszłego porywacza, który momentalnie zapada w stan podobny do śpiączki. Jakie przekleństwo ciąży na głównej bohaterce? Już w prologu do tej historii okazuje się, że June nie jest jedyną zmiennokształtną, a pewien mężczyzna próbuje wyleczyć trzy kobiety cierpiące na tą samą, przerażającą przypadłość. W roli naukowca występuje dawno nie widziany przeze mnie Guy Pearce (Memento, Tajemnice Los Angeles), którego bardzo lubię, jego postać z początku trudno ocenić, nie wiadomo właściwie kto jest w tej całej galerii bohaterów antagonistą a kto protagonistą, sama główna bohaterka i jej chłopak próbują rozwikłać czy June jest zagrożeniem dla otoczenia.

Fabuła serialu jest niespieszna, twórcy postawili przede wszystkim na relacje między bohaterami, jako, że jesteśmy wrzuceni w sam środek historii nie do końca wiadomo kto kim dla kogo jest. Przebrnięcie przez ekspozycję postaci zdecydowanie ułatwiają piękne kadry i rewelacyjna, klimatyczna ścieżka dźwiękowa, kolorystyka i mimo wszystko wartka akcja, bowiem bohaterowie są w ciągłym ruchu, w nieprzerwanej ucieczce. Nie oznacza to jednak wykładania wszystkich kart na stół i tajemnice związane z shapeshiftingiem June piętrzą się jedna na drugiej. Tak właściwie tyle mogę Wam zdradzić by zaostrzyć Wasz apetyt na tę produkcję, której pierwszy sezon liczy zaledwie osiem trwających do godziny odcinków. Nieznana bliżej widzom Sorcha Groundsell jest bardzo miła miła dla oka i ma potencjał, sądzę więc, że jeśli serial odniesie zamierzony sukces, to jeszcze o niej usłyszymy. Jej ekranowy partner Percelle Ascott dotrzymuje jej kroku i jest przekonujący jako zakochany w dziewczynie młodzieniec. Mam nadzieję, że poza warstwą science-fiction z samej fabuły będziemy mogli wyłuskać całkiem oryginalną metaforę przyspieszonego dojrzewania, póki co takie przesłanki są jak najbardziej zauważalne.

Guy Pearce jako Halvorson. Bardzo trudno zweryfikować jego intencje wobec bohaterów.

Podsumowując: The Innocents to produkcja z dużym potencjałem, która, miejmy nadzieję, nie utonie w zalewie podobnych, widać tu ambicje twórców (wśród nich Simon Duric odpowiedzialny za storyboardy The Crown czy Black Mirror). Czy proporcje pomiędzy młodzieżowym dramatem, a historią s-f zostały zachowane ocenicie sobie po seansie całości, póki co zostawiam 8 punktów, za wciągnięcie mnie w historię. Także bierzcie się za ten serial, szczególnie, że możecie go łyknąć w jeden weekend.

8/10

Stanley

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: