google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

KIEDYŚ TO BYŁO #01: CARTOON NETWORK (CZĘŚĆ 1)

KIEDYŚ TO BYŁO #01: CARTOON NETWORK (CZĘŚĆ 1)
Reklamy

Zastanawiałem się jak nazwać nowy dział na blogu i stwierdziłem, że wielkim złodziejem nie będę korzystając z Januszowego zawodzenia, że kurła, kiedyś to były czasy… 

Postanowiłem zrobić kilka przelotów przez kultowe kreskówki i seriale aktorskie, które oglądaliśmy dzieciakami, bądź nastolatkami będąc. Na pierwszy ogień wybrałem dla Was 5 kreskówek, które swego czasu emitowało Cartoon Network. Oczywiście dział będzie rozbudowywany i za czas jakiś zerknę też na ramówki innych kanałów. Zapraszam do czytania i wspominania!

DOM DLA ZMYŚLONYCH PRZYJACIÓŁ PANI FOSTER (2004 – 2009). To niesamowite, że w przyszłym roku minie 10 lat od emisji ostatniego odcinka tej zwariowanej kreskówki, którego bohaterami są wymyśleni przyjaciele, którzy znaleźli swoje miejsce w swoistym przytułku. Z przygodami Maxa, Bloo, Chudego, Eduardo, Ko-Ko, Sera, Franki, oraz Pana Zająca byłem związany silnie emocjonalnie, dokładnie tak samo jak z ekipą zabawek z Toy Story. A muzyczny motyw przewodni jestem w stanie zanucić o każdej porze dnia i nocy.


MROCZNE PRZYGODY BILLY’EGO I MANDY (2001 – 2008). Ktoś tu się naczytał twórczości Terry’ego Pratchetta czyniąc jedną z głównych postaci Ponurego Żniwiarza. Personifikacja Śmierci w kreskówce dla dzieci, to pół biedy, główni bohaterowie to dopiero postrzelone stworzenia. Łatwowierny, głupkowaty Billy i pałająca do wszystkiego nienawiścią Mandy to był duet, który uwielbiałem oglądać. Serialem dopełniającym ten tytuł było równie pokręcone Zło w potrawce, o którym szerzej wspomnę przy innej okazji.


MUCHA LUCHA (2002 – 2005). Kreskówka o dzieciakach, które trenują… wrestling. Styl lucha libre to meksykańska odmiana tego sportu, w której zamaskowani sportowcy siłują się, a utrata honoru następuje wraz z utratą maski, która jest tu mocno symboliczna. Pamiętam, że nie do końca to wszystko kumałem, ale oglądało się przednio. Biorąc jednak po uwagę takie wynalazki jak chociażby Wujcio Dobra Rada to ta kreskówka to jest totalny lajcik.


STRAŻNICY CZASU (2001 – 2003). Jedna z moich ulubionych kreskówek, w której dość stereotypowe postacie razem tworzą znakomity team i przeżywają pokręcone przygody zmieniając przy tym historię i jednocześnie jej uczą. W oryginalnej wersji pod robota Larry’ego 3000 głos podkładał sam Mark Hamill. Uwielbiałem Time Squad i chętnie do niego kiedyś powrócę!


MIKE, LU I OG (1999 – 2000). Prawdopodobnie najsłabiej znana przez Was kreskówka w zestawieniu, a całkiem ciekawa bowiem opowiadająca o dziewczynce imieniem Mike, która przybyła na prawie bezludną wyspę. Prawie, bowiem ma ona 6 mieszkańców w tym Lu, która jest rozpieszczonym dzieciakiem i Og, który jak na dziecko jest całkiem sprawnym wynalazcą. Pamiętam, że te trzy charakterki ścierały się w różnych okolicznościach i dochodziło przez to do zabawnych i pełnych niebezpiecznych przygód historyjek. Sympatyczne, acz mam wrażenie mocno u nas w kraju niedocenione.

I to by było na tyle, będzie też wpis o klasycznych tytułach i o tych bardzo starych i jak wspomniałem o tych z innych kanałów. Tyle na dziś, do przeczytania next time!

 

Stanley

One thought on “KIEDYŚ TO BYŁO #01: CARTOON NETWORK (CZĘŚĆ 1)

  1. A właśnie Mike’a, Lu i Og pamiętam, kojarzę i wspominam lepiej niż Strażników czasu. Często sobie odświeżam najpopularniejsze tytuły jak Atomowki, Chojrak czy Johnny Bravo, ale zdecydowanie muszę wrócić i do tych ♥ Dzięki za przypomnienie!

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: