google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

AMOV PRZEDSTAWIA: NAJLEPSZE TWARZE JOKERA

AMOV PRZEDSTAWIA: NAJLEPSZE TWARZE JOKERA
Reklamy

kjqega8rhy401

Kolejnym odwrócą roli Jokera został Joaquin Phoenix! Po chłodno przyjętej roli Jareda Leto w Suicide Squad dochodzą nas głosy, że twórcy (przynajmniej na chwilę) odejdą od przerysowanej wizji Pączusia jako gangstera-hedonisty i opowiedzą historię zupełnie na nowo!

Długo zastanawiałem się nad tym, jaką twarz upiornego błazna chciałbym zobaczyć na wielkim ekranie… Po kilku godzinach wertowania ulubionych albumów stworzyłem top 5 najbardziej intrygujących i niezwykłych wcieleń Pana J! Zapraszam!

Batman_Who_Laughs_and_Robins

Batman Who Laughs

Skórzany kostium sado-maso, demoniczny uśmiech i cały zastęp krwiożerczych Robinów na łańcuchach – przyznajcie, to działa na wyobraźnię! Nowe oblicze Mrocznego Rycerza poznajemy w drugim tomie Dark Nights: Metal, natomiast jego genezę w solowej serii Batman Who Laughs. Akcja rozgrywa się w świecie Ziemi -22. Batman z zimną krwią zamordował swojego największego przeciwnika i zaraził się tajemniczym gazem, który wydobył się z ciała Jokera. Kilka dni później wyjawia ten fakt Bat-rodzinie i bezlitośnie pozbawia ich życia. Tak narodził się Batman, który się śmieje… Na tym koniec spoilerów – warto dokładnie zapoznać się z całą historią!

jeffrey-dean-morgan-and-lauren-cohan-as-batman-joker-dceu-flashp-1012116

Martha Wayne

Alternatywna wersja wydarzeń, w której to młody Bruce Wayne traci życie. Jego ojciec staje się cyniczną i bezlitosną wersją Mrocznego Rycerza, natomiast matka traci rozum i zostaje jego nemezis… Wzmiankę o genezie tej postaci poznamy w świetnej animacji Justice League: The Flashpoint Paradox. Jest to jedna z najbardziej intrygujących historii, która aż prosi się o rozwinięcie i solową serię!

batman-the-killing-joke

Killing Joke

Alan Moore stworzył jedną z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych twarzy Jokera! Zielonowłosy psychopata jest tu  bezwzględnym manipulatorem  i cynicznym mordercą, jednak nie to czyni komiks wyjątkowym. W komiksie znajdziemy szereg retrospekcji, które ukazują nam trudną historię Jokera i drogę, jaką musiał przejść aby stać się demonicznym błaznem. Młody Pan J próbował łączyć koniec z końcem jako niskiej klasy komik aby utrzymać swoją ciężarną żonę. Trudna sytuacja zmusiła go do podjęcia desperackich kroków i zejścia  na ścieżkę przestępczości. W tym samym czasie jego ukochana traci życie, a on sam po nieudanym skoku na fabrykę trafia do kadzi pełnej chemikaliów. Podobno wystarczy jeden zły dzień, aby zmieniło się całe nasze życie… Komiks jest pozycją absolutnie obowiązkową dla wszystkich miłośników Jokera. Drobna uwaga dla zainteresowanych historią: Nawet. Nie. Dotykajcie. Animacji. Mówię śmiertelnie poważnie! Zbyt wiele stracicie! Końcówka rysowanej historii pozostawia jedno z najbardziej intrygujących niedomówień w historii komiksów DC…

maxresdefault

Powrót Mrocznego Rycerza

Rewelacyjna powieść graficzna autorstwa Franka Millera, w której podstarzały i zmęczony życiem Batman postanowił porzucić pelerynę. Okazuje się również, że Joker od wielu lat jest pogrążonym w katatonii pacjentem Zakładu Arkham. Przytomność odzyskał dopiero po obejrzeniu wiadomości, w których zaprezentowano powrót Batmana. Jego wysoki intelekt pozwala na przeprowadzanie szeregu manipulacji, którymi udowadnia, że terapia przyniosła skutki i chce zaprezentować się światu jako nowy człowiek. Jego osobisty psychiatra postanawia, że wystąpi razem z popularnym pacjentem w znanym Talk Show. W trakcie programu Joker dokonuje mordu na widowni i znika. Jego kolejnym celem stało się wesołe miasteczko, w którym dochodzi do ostatecznego starcia z Batmanem.

Earth-19_Villains

XIX wieczny Joker

Akcja Gotham by Gaslight rozgrywa się pod koniec XIX wieku. Joker jest seryjny mordercą, który żenił się z bogatymi kobietami, po czym uśmierca je strychniną. Podczas zatrzymania przez policję próbował się otruć. Dawka którą sobie zaaplikował jedynie sparaliżowała mu mięśnie twarzy, przyczyniając się do powstania charakterystycznego uśmiechu. Poznaliśmy jedynie drobną wzmiankę na temat Jokera w XIX wiecznych realiach, jednak bardzo liczę, że doczekamy się rozwinięcia jego historii!

 

Łukasz "Amov" Jefimow

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: