google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

AMOV PRZEDSTAWIA: ZRYTE KLIPY #1

AMOV PRZEDSTAWIA: ZRYTE KLIPY #1
Reklamy

Są rzeczy, na które patrzymy z uczuciem obrzydzenia i niezdrowej fascynacji jednocześnie. Obsceniczne obrazy, plugawe symbole, potworność i brzydota – jak można tym cieszyć oczy? Poszukujemy mocnych wrażeń? Może zwykła ciekawość wygrywa nad rozsądkiem? Jedno jest pewne – istnieją obrazy tak paskudne, że aż piękne… Nowy cykl, pozwoli nam lepiej zgłębić to zagadnienie. 

1. Marilyn Manson – Sweet Dreams (Are Made Of This)

Czy jakikolwiek wstęp jest potrzebny? Od wielu lat nazwisko złowrogiego wokalisty jest (było?) synonimem wszelkiego zła i brzydoty tego świata. Coverowi towarzyszy obskurny i groteskowy klip, który prowadzi nas po chorych i niepokojących zakamarkach umysłu MM. Obraz zawiera masę brudu, gówna (symbole pokoju dały czadu) i  licznych wynaturzeń… Brzmi zachęcająco, prawda?

2. Nine Inch Nails – Closer

Kultowy utwór NIN z albumu „The Downward Spiral”, do którego powstał efektowny teledysk w reżyserii Marka Romaneka. Znajdziemy tu m.in. ukrzyżowną małpkę, beat-serce, wirujący świński ryj, sesję BDSM… ok, tego nie sposób opisać – to trzeba zobaczyć!

3. TOOL – Parabola

Jeden z najważniejszych przedstawicieli współczesnego rocka progresywnego. Zespół słynie z zamiłowanie do symboliki i enigmatycznych obrazów. Niepokojący klimat teledysku pozostaje w wyobraźni na długo…

4. DIR EN GREY – Different Sense

Japończycy. Kropka.

5. Slipknot – The Negative One 

Shawn Crahan –  zamaskowany bębniarz zespołu, który odpowiada za reżyserię obrazu zdecydowanie jest na diecie z ostrych piguł. Upiorny klimat, zimne barwy, nerwowe/rwane ujęcia i masa makabrycznych scen… a przecież klip opowiada historię młodej, roztańczonej pastuszki i jej stada kóz…

 

 

 

 

Łukasz "Amov" Jefimow

One thought on “AMOV PRZEDSTAWIA: ZRYTE KLIPY #1

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: