google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0

TRWAJĄ CASTINGI DO WIEDŹMINA!

TRWAJĄ CASTINGI DO WIEDŹMINA!
Reklamy

Lauren Schmidt Hissrich (producentka i scenarzystka projektu) poinformowała, że zdjęcia rozpoczną się pod koniec tego lub na początku przyszłego roku. Najciekawsze jest jednak to, że odbędą się na terenie Europie Centralnej. Zdradziła również, że od jakiegoś czasu trwają castingi do obsady. Na dzień dzisiejszy wiemy , że pierwszy sezon ma składać się z 8 odcinków.

Za produkcję odpowiadają m.in. Tomasz Bagiński oraz Jarosław Sawko ze studia Platige Image. Mimo że projekt utrzymany jest w ścisłej tajemnicy wiemy, że do przesłuchań napisano specjalne sceny, które pozwolą uniknąć przecieków fabuły serialu.  Zastanawia mnie jedno… czy pójdą za ciosem i postawią na wersję polskojęzyczną ? Nie! Nie zwariowałem! Netflix realizował już takie projekty – wystarczy wspomnieć m.in. serial Dark. W takim razie – co z obsadą?

Mads Mikkelsen Wiedźminem?

W tym miejscu pominę wątek Karolaka. Żebrowski również stracił swoją szansę.  Szczerze? Chcę dać się zaskoczyć! Najchętniej zobaczę „świeżą” twarz, która pozwoli mi odkryć Geralta z Rivii na nowo. Miłośnicy wersji anglojęzycznej najczęściej typują Madsa Mikkelsena… ok, powiedzmy to sobie jasno: to już nie ten wiek. Pominę również teorię, dotyczącą czarnoskórego odtwórcy Białego Wilka. Wszystko wskazuje na to, że twórcy będą wiernie trzymać się materiału źródłowego – już kilka miesięcy temu odbyły się konsultacje z „ojcem” Geralta, Andrzejem Sapkowskim. Najważniejsze zostawiłem na koniec – muzyka! Seria gier postawiła poprzeczkę bardzo wysoko. Liczę, że utrzymają słowiańskiego ducha utworów i skorzystają z dobrze nam znanych tematów, które doskonale budowały atmosferę w Dzikim Gonie. Mamy sporo czasu na snucie rozmaitych teorii – serial planowany jest dopiero na koniec 2019 lub początku 2020 roku.

Łukasz "Amov" Jefimow

Leave a Reply

google.com, pub-1254610672375848, DIRECT, f08c47fec0942fa0
%d bloggers like this: